Seyrek Yağmur-Barış Bıçakçı

Barış Bıçakçı Kaleme Aldığı Seyrek Yağmur Romanı İletişim Yayıncılık’tan Çıktı.

Barış Bıçakçı’nın Seyrek Yağmur romanı İletişim Yayıncılık etiketi ile kitapseverler ile buluştu.

İletişim Yayıncılık aracılığı ile 2016 yılında yayımlanan Barış Bıçakçı’nın Seyrek Yağmur romanı sade bir dille yazılmış, güzel ve kolay anlaşılır bir kitap.

Barış Bıçakçı’nın Seyrek Yağmur kitabının sayfa sayısı 100’dür.

Barış Bıçakçı’nın Seyrek Yağmur kitabından alıntılar:

Bir pazar sabahı Rıfat günlerin aynı kaba damlamadığını fark etti. “Günler damlıyor ama aynı kaba değil,” dedi. Gökyüzüne baktı: Boştu. Hiç bulut yoktu, aslında hiçbir şey yoktu. Çağımızın çıplak güneşi her şeyi yok etmişti, enginliği, bulutları ve kuşları… Maviyi bile yok etmişti, sonra da sırasıyla diğer renkleri, bazı sesleri, kelimeleri ve anlamları. İnsan bu yoklukta yeni bir şey söyleyemez, olsa olsa kendini tekrar ederdi.

Rıfat, zamanımızın bir kahramanı gibi, bir niteliksiz adam gibi, bir aylak adam, bir lüzumsuz adam gibi, bir “R.” gibi, geziyor hayatın içinde. Hayat, arada Rıfat’ın dükkânına da uğruyor. Seyrek Yagmur Baris BicakciRıfat, filmleri, kitapları, hayalleri, fikirleri, dertleri, mes’eleleri de geziyor. Ortaya sorulmuş soruları üzerine alınıyor, bazı. Neyin peşinde bu adam?

Rıfat, bir hikâyenin içinde midir, anlamaya çalışıyor, insanın bir hikâyenin içinde olduğunu anlamasının yolunu arıyor… Seyrek yağmura şemsiye açılır mı?

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺