Sessiz Öyküler-Ayşe Kulin

Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Kitabını Oku, Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Romanını Oku, Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Kitabından Alıntılar, Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Kitabından Sözler, Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Kitabının Konusu, Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler Romanının Konusu.

Ayşe Kulin’in Sessiz Öyküler kitabından alıntılar ve sözler:

Biz koymayız. Çaya sütü, damak zevki olmayanlar koyar.

Hayretle bakıyor yüzüme. Biraz incinmiş, biraz şakaya vurmuş, ama kesinlikle şaşkın bir ifadeyle ve yaralı hayvan gözleriyle suratıma bakıyor. Niye böyle hırçın ve edepsiz olduğumu anlamaya çalışıyor, büyük bir sabırla.

Evde biraz süt olsa, böyle zehir gibi içmek zorunda kalmazdın kahveni.

Elimden kahve fincanını düşürmeme ramak kaldı. Ben bu adamı başıma dün akşam musallat ettiğimi düşünüyordum, oysa öncesi varmış… Ne oldu benim belleğime?sessiz oykuler ayse kulin

Ben yazarlık serüvenime öykü yazarak başladım, öykü yazarlığını çok sevdim. İlk ödüllerim olan 1995 Haldun Taner Öykü Birinciliği ve 1996 Sait Faik Hikâye Armağanım da bana öykülerim kazandırdı. Ama sonradan yazmış olduğum romanlarımın sesi, öykülere oranla o kadar güçlü çıktı ki, öykülerim adeta sessizleşip sindiler. Zaten, romanlarımdaki güçlü kadınlara inat, öykü kahramanlarım hep sessiz sedasız yaşanmış hayatların, kırsal törelerin toplumsal sorunların, mahalle baskılarının ezdiği, sakin ve sessiz kadınlardı.

3.43/5 (28)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.