Serdar Özkan Kimdir

Serdar Özkan, 1975 yılının Ağustos ayında doğdu. Serdar Özkan ortaokul ve liseyi Robert Kolej’de okudu. Serdar Özkan lisans eğitimi için Amerika’ya gitti. Lehigh Üniversitesi’nde İşletme ve Psikoloji eğitimi gördü.

İstanbul’da yaşayan Serdar Özkan 2002 yılından beri tüm zamanını roman yazarlığına ayırmaktadır.

İlk romanı Kayıp Gül şimdiye kadar 44 dile çevrildi. Kitap 65’ten farklı ülkede yayınlandı. Kayıp Gül kitabı; Kanada’dan Japonya’ya, Brezilya’dan Çin’e, dünyanın dört bir yanında farklı kültürlerden okurların büyük beğenisini kazanan Kayıp Gül, birçok ülkede Çok Satanlar listelerinde yer aldı.

Ülkemizde de Çok Satanlar listelerinde haftalarca 1 numarada kalan Kayıp Gül, aylarca listelerde kaldı. Kayıp Gül romanı Türk Edebiyatı’nın en çok okunan romanları arasına girdi.

Kayı Gül romanı dünya basınında, Corriere della Sera, Deutsche Presse-Agentur, Helsinki Sanomat gibi herbiri kendi ülkelerinin önde gelen haber ve medya kuruluşlarından büyük övgüler aldı, tüm zamanların en çok okunan ve sevilen kitaplarından Paulo Coelho’nun Simyacı’sı ve Richard Bach’ın Martı’sıyla kıyaslandı.

Dünyanın en önemli haber kuruluşlarından Deutsche Presse-Agentur ve Finlandiya’nın en çok okunan gazetesi Helsinki Sanomat tarafından Saint-Exupéry’nin Küçük Prens’ine benzetildi, ‘’Türklerin Küçük Prensi’’ olarak adlandırıldı.

Yurtdışında Maeva Ediciones, Penguin (ABD), Random House (İngiltere), Bertelsmann, Hachette, RCS Libri gibi, dünyanın en önemli ve seçkin yayınevleri tarafından Serdar Özkan’ın ilk romanı Kayıp Gül bugüne kadar; İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca, Hollandaca, Yunanca, Macarca, Romence, Danca, Çekçe, Hırvatça, Letonca, Litvanca, Slovence, Sırpça, Vietnamca, Portekizce, İsveçce, Korece, Japonca, Bulgarca, İtalyanca, İzlandaca, Rusça, Fince, Lehçe, Arnavutça, Endonezyaca, Uygurca, Arapça, Marathi, Çince, Telugu, Hintçe, Estonca, Tayvanca, Tayca, Urdu, Azerice, Malayca, Makedonca, Farsça, Norveçce dillerine çevrildi.

Serdar Özkan’ın ikinci romanı Hayatın Işıkları Yanınca Şubat 2011 yılında yayınlandı. Yine Türkiye’de haftalarca Çok Satanlar listelerinde yer aldı. Hayatın Işıkları Yanınca kitabı Kayıp Gül gibi dünya dillerine çevrildi. Serdar Özkan’ın üçüncü romanı Ölümsüz Kalp Aralık 2011 yılında, dördüncü romanı Kayıp Gül: Ekim Yağmurları Ekim 2012 yılında yayınlandı.

Serdar Özkan Kitapları:

Kayıp Gül

Hayatın Işıkları Yanınca

Ölümsüz Kalp

Kayıp Gül: Ekim Yağmurları

Aşkın Resmi

3.1/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.