Sensiz Ama Seninle-Ömer Sevinçgül

Ömer Sevinçgül’den Kurgusu İle Akıcı Dili İle Harika Bir Roman; Sensiz Ama Seninle

Yazar Ömer Sevinçgül’ün Sensiz Ama Seninle kitabı 2012 yılnda Carpe Diem Kitap tarafından yayımlanan Sensiz Ama Seninle kitabı 200 sayfadan oluşmaktadır. Ömer Sevinçgül‘ün Sensiz Ama Seninle kitabının ciltli baskısı 2016 yılında yine Carpe Diem Kitap’tan çıkmıştır.

Ömer Sevinçgül‘ün Carpe Diem Kitap’tan çıkan Sensiz Ama Seninle kitabının ciltli baskısı 256 sayfadan oluşmaktadır.

Belki hayal meyal hatırlarsın beni. Hazırlık sınıfına girer girmez yıllardır hayallerimi süsleyen o dünya güzeliyle karşılaşmış gibi oldum. Onun canlı misaliydin adeta. Bir anda tüm sesler kesildi. Zaman durdu. Mekân seninle doldu. Önden ikinci sırada oturuyordun. Yanına ilişmek istedim, cesaret edemedim. Şöyle arkalarda bir yere, seni görebileceğim bir sıraya oturdum.sensiz ama seninle omer sevincgul

Hoca hem konuşuyor hem de tahtaya bir şeyler yazıyordu. Fakat ben ne dersi dinliyor ne de not alıyordum. Ben o sırada seni okuyor, seni yazıyordum. Benden yana dönmeni, bir kerecik olsun bana bakmanı bekliyordum. Bakmadın. Dikkatle dinliyordun anlatılanları. Elinde kalem bir şeyler yazıyordun. Bütün gün seni kolladım. İsmini bile bilmiyordum henüz. Sana isimler yakıştırdım. Fakat sen başka bir isimle çıktın karşıma: Selma! Arap şiirinde soyut sevgilinin ismiydi bu. Hasreti çekilen ama ulaşılamayandı. Ve öyle de oldun! Seni tanıdıktan, sana sevdalandıktan, senin hayalinle yaşamaya başladıktan sonra anladım ki, şu fani ömrüm ulaşılamayanın peşinden koşmakla geçecek! Bir yanda hayal vardı, öbür yanda gerçek. Benim payıma hayal düşmüştü. Hayat sahnesindeki rolüm belli olmuştu: Sen yaşayacaktın, ben yazacaktım…

Yere sırtüstü uzandı. Gür saçlarını koyu yeşil çimenlere sereserpe yaydı. Ellerini narin boynunun altında kenetledi. Nemli gözleriyle gökyüzünü süzdü bir süre. Derin bir nefes alıp verdikten sonra, melal yüklü bir sesle, “Uzaklarda bir yerde, kim bilir nerede, beni seven biriyle daha mutlu, daha huzurlu olabilirdim” diye mırıldandı. Bir ayak sesi duydu. Dikkatle dinledi. Bahçe kapısı tarafından geliyordu ses. Demir kapı gıcırdadı. İçeriye biri girmiş olmalıydı…

Ömer Sevinçgül‘ün Sensiz Ama Seninle kitabından alıntılar:

Bu defter sana bendeki seni anlatacak.

Kızıl saçlı güzel kadın, bir zamanlar sevdikleri ve sevenleriyle dolu olan bu evde şimdi yalnızdı. Kalbinde bir daralma hissedince bahçeye çıktı. Patika yolu takip ederek havuza kadar yürüdü. Bir ıhlamur ağacının altına oturdu. Ellerini yere koyup kollarını destek yaparak gökyüzünü seyretti bir süre.

Bu defter sana yazılmış uzun bir mektuptur. Bir ömür sensiz yaşanmış hayatımdan arta kalandır. İçindeki yazılar marazi bir ruh halinin tezahürü gibi gelebilir sana. Fakat yine de okumalısın. Zira senin hayalinle yaşanmış bir ömrün yadigârıdır.

”Ben bir yazarım” demiştim yıllar önceki karşılamamızda. Yine aynı sözü söyleyeceğim… Ben bir yazarım. Eserlerinin her kelimesini bir tek kişi için yazan bir yazar. Senin için! Ne yazdımsa seni düşünerek yazdım. Sen okuyasın, beğenesin diye.

Derdimin devasını kitaplarda buldum. Yazarlarla arkadaşlık etmeye başladım. Kitaplar dostum, yoldaşım, sırdaşım oldu. Yanıma bir kitap alıyor, ıssız vadilere gidiyor, saatlerce okuyor, düşünüyordum.

Ben her kitapta kendimi seyrediyordum aslında. Bir ruh aynası, bir mikyas, bir kıstas oluyordu.

sensiz ama seninle omer sevincgul kitapYıllar sular seller gibi akıp geçiyordu. Ben de sürekli yazıyordum. Şuna inanmıştım: Yazar olmanın yolu sürekli yazmaktan geçer!

Seni tanıdıktan, sana sevdalandıktan, senin hayalinle yaşamaya başladıktan sonra anladım ki, şu fani ömrüm ulaşılamayanın peşinde koşmakla geçecek! Bir yanda hayal vardı, öbür yanda gerçek. Benim payıma hayal düşmüştü.

Zirveye hiçbir zaman çıkılamıyordu. Zirve bir hayaldi belki de, bir idealdi.

4.33/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺