Şenol Güneş Sözleri

Şenol Güneş’in Özlü Sözleri, Şenol Güneş’in Beşiktaş İle İlgili Sözleri, Şenol Güneş’in Trabzonspor Hakkındaki Sözleri, Şenol Güneş’in Çarşı İle İlgili Sözleri, Şenol Güneş’in Kalecilik İle İlgili Sözleri, Şenol Güneş’in Unutulmaz Sözleri, Şenol Güneş’in Ünlü Sözleri, Şenol Güneş’in Resimli Sözleri, Şenol Güneş’in Futbol İle İlgili Sözleri, Şenol Güneş’in Spor Sözleri.

Beşiktaş’ın teknik direktörlüğünü yapan Şenol Güneş’in sözleri:

Derbiler rehaveti affetmez.

Her futbolcunun başarısı kendine aittir. Genç oyuncular da kendileri yapacak, ben değil. Hiçbir oyuncuyu ben çıkarmadım, onlar zaten vardı. Güneş herkese doğar yani, yeter ki ondan yararlanmasını bilin.

Devrimci bir yapısı olan Beşiktaş görüyorum. Saygıdeğer, yaşam kalitesi ve entelektüel kapasitesi çok yüksek, yaratıcı bir taraftarı var. Etkilenmemek mümkün değil. Ben de bu yapıya uyum sağlamaya çalışıyorum.

Çarşı gibi ‘Her şeye karşıyım’ demek istiyorum; elbette doğruya karşı değiliz ama ırk ayrımcılığına karşıyız. İnsan insandır, ırk, din, dil ayrımını çok ayıp buluyorum. Hele ki insan ayrımcılığı falan, ayıptır, kabul edilebilir şeyler değil.

Çarşı’nın ne kadar değerli, önemli olduğunun her zaman farkında oldum. Bu sevgi değer taraftara ben de ayak uydurmak için çabalayacağım. Umuyorum ki tüm Beşiktaşlıları mutlu edebiliriz.

Işığı gözümüze değil, önümüze tutun.

Futbol ayak oyunu değil ayakla oynanan oyundur.

Benim için hayatın her döneminde merdivenler vardır. Bunun sonunda bir zirve vardır. Her basamak önemlidir. Basamağın ilkine basmadan o zirveye çıkamazsınız. Eğer zirveyi hedefleyen bir insansanız her basamağı tek tek basmalısınız. Atlayarak gittiğinizde olabilir ama basamağı sindirerek gitmek daha yararlıdır.

Nereden geldiğini bilmezsen bulunduğun yerden hep şikâyetçi olursun.

Siz kendinizi değiştirirseniz, Herkesin değiştiğini ve geliştiğini göreceksiniz.

Futbolun olması için adaletin ve barışın olması gerekiyor.

Çoğu zaman Zonguldak maden işçilerinin eldivenleri ile kalecilik yaptım.

Bütün bu zenginlere bakın. Bütün başarılı, başarısız insanlara bakın. Hayatının hiç bir döneminde hep kalabalık olmamışlardır. Yalnızlıklarında hayatta kalmasını bilmişler. Hepsinin de sıkıntısı vardı. Başarılı olan her insanın hayatında sıkıntılar göreceksiniz. Hiç biri durup dururken oraya gelmedi. Bütün zorlukları aştıkları için oraya geldiler. Zorlukları aşmadan oraya gelen ve tepede duran bir insan ben görmedim. Bir tane olursa bana örnek gösterin.

Kaleciliği severek oynamadım ama oynarken gereğini yaptım. Yani başlangıcım severek, isteyerek, planlanmış bir şey değildi. Ama oynadığım zaman işimin gereğini çok iyi profesyonel olarak yaptım.

Emek veren bir takım olarak, paraya karşı yetenek ve emeğin savaşını verdik. Tarih bunları yazar.

Suç yokken suçlu arayanlar, suç varken suçlu bulamıyorlar.

Futbolu eskiden açlar oynar, Zenginler izlerdi. Şimdi zenginler oynuyor, açlar izliyor.

Adalet eğer yerini bulmazsa, ilahi adalet mutlaka yerini bulur.Senol Gunes resimleri sozleri

Ben mükemmel değilim, ama mükemmelliği kovalayan biriyim.

Sermayemiz para değil. İtibarımızdır.

Ne yanlışa ortak oluruz. Ne de doğruya yanlış deriz.

Adalet zengin bir hazinedir, günü gelince herkese lazım olur.

3.58/5 (12)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.