Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak-Bilal Karabulut

Bilal Karabulut’un Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak Romanını Oku, Bilal Karabulut’un Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak Kitabından Sözler, Bilal Karabulut’un Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak Kitabının Konusu, Bilal Karabulut’un Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak Kitabının Özeti.

Aşk’a Tutunmak adlı romanın yazarı Bilal Karabulut’un ‘Seni Sevmek Sonsuzluğa Dokunmak’ adlı kitabından alıntılar:

Hayat ne garip! Biri yiyecek bir lokma ekmeğin derdinde, diğeri ekmek yemeksizin yapacağı diyetin…

“Bir aşka yetecek kadar seviyordum seni ama sen, bir aşktan fazlasıydın…” “yokluğunda varım sandım, varlığında yokluğumu anladım…” Ve anladım ki sevgili… Aşkın efsunu bir kez sinmişse yüreğine, bir daha sen, sen olamazsın.

İnsanlar, diyordu bir dostum, insanlar duymazlar… İnsanlar görmezler. Sen söyle sevgili: Bugün kaç bebek doğacak New York’ta, bugün kaç bebek ölecek Bağdat’ta? Bugün San Francisco’daki Cheese Cake Factory’de kim bilir kaç kişi sıra bekleyecek bir dilim pasta için? Bugün Afrika’da kaç çocuğu ölüm bekleyecek bir dilim ekmek bulamadığı için? Bugün kaç ideolog insanlara tapacakları yeni putlar yaratma telaşındadır? Bugün kaç arif o putları yıkma telaşındadır? Ve bugün kaç kişi AŞK’ın o efsunlu kapısından geçip de sonsuzluğa dokunacak, bugün kaç kişi AŞK’ı hiç tatmamışken sonsuzluğa savrulacak?

“Doğru zamanda yapılan yanlış, yanlış zamanda yapılan doğrudan evladır… Unutma sevgili…”Dört yanlış bir doğruyu götürür derler ya hani, inanma sen onlara! Bazen öyle bir yanlış yaparsın ki alır götürür tüm doğrularını… Ve bazen öyle bir doğru yaparsın ki alır götürür tüm yanlışlarını… Ya biz o büyük doğrumuzu henüz yapmamışsak.

Ve an gelir etrafa tebessüm dağıtmaktan yorulursun. İçin düğüm düğümken… Yüzündeki puslu aydınlık, yüreğindeki velveleyi gizlemeye yetmez.

Gölgeler düşse de yüreğine, üzülme! Onlar gelen aydınlığın habercisi.

Ya bu dünyada O’nun aşkıyla yanacaksın, ya da ötelerde O’nun azabından yanacaksın. Ama illa ki yanacaksın. Aşk mı azap mı? Asıl seçim bu.

Hayat ne garip! Yüzlerce kitaba sığmayacak kadar uzun, bir gülüşü dolduramayacak kadar kısa.Seni Sevmek Sonsuzluga Dokunmak Bilal Karabulut

Bilakis çok değerli olduğum için sıfırım. Beni ne kimse çarpabilir, ne de kimse bölebilir. Ne eksiltebilir, ne de çoğaltabilir. Aksine ben istersem biri bin eder, istersem bini bir ederim… Bu nedenle sen de sıfır olmalısın. Lakin unutma! Üstündeki tüm yükleri atmadan, içine düştüğün yanılsamalardan kurtulmadan olmaz. Sıfır olmaz zor iştir, unutma.

Bir Aşk’a yetecek kadar seviyordum seni. Ama sen bir Aşk’tan fazlasıydın… Ya ben eksik kaldım sevmelere ya da sen fazlasın kalbime.

3/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.