Senden Önce Ben Replikleri-Me Before You Replikleri

Aşk Romanlarının Yazarı Jojo Moyes‘in Çok Satan Romantik Romanlarından Senden Önce Ben Romanı Aynı Adla Sinemaya Uyarlandı.

Jojo Moyes‘in İngilizce özgün adı Me Before You adlı kitabı Türkçe olarak Senden Önce Ben adı satışa çıkmıştır. Jojo Moyes‘in romantik aşk türündeki Senden Önce Ben kitabı yayımlanan ülkelerde çok satanlar listesinde yer almıştır. Türkiye’de de geniş bir hayran ve okuyucu kitlesine sahip olan İngiliz kadın yazar Jojo Moyes‘in Senden Önce Ben romanı büyük bir ilgi görmüştür.

Jojo Moyes‘in İngilizce özgün adı Me Before You olan Senden Önce Ben romanı 2016 yılında özgün adı Me Before You olan Senden Önce Ben adı ile sinemaya uyarlanmıştır. Aynı adla sinemaya uyarlanan filmde birçok ünlü isim yer almıştır.

Me Before You Filminin-Senden Önce Ben Filminin Yönetmeni Kimdir?

Senden Önce Ben filminin yönetmenliğini İngiliz yönetmen Thea Sharrock yapmıştır.

Me Before You Filminin-Senden Önce Ben Filminin Senaryosu Kime Aittir?

Senden Önce Ben filminin senaryosu İngiliz kadın yazar Jojo Moyes‘in aynı adlı romanında sinemaya uyarlanmıştır.

Me Before You Filmi-Senden Önce Ben Filmi Ne Zaman Çıkacak, Ne Zaman Vizyona Girecek?senden once ben me before you filmi replikleri

2016 yapımı Me Before You filmi yani Senden Önce Ben filmi Türkiye’de 17 Haziran 2016 tarihinde vizyona girecek.

Amerikalı yazar George R. R. Martin‘in romanında diziye uyarlanan özgün adı Game of Thrones olan Taht Oyunları filminin oyuncularından Emilia Clarke ve Charles Dance Me Before You filminde yer rol almıştır.

Me Before You Filminin-Senden Önce Ben Filminin Oyuncuları:

Emilia Clarke, Sam Claflin, Charles Dance, Jenna Coleman, Matthew Lewis, Joanna Lumley, Camilla Traynor, Vanessa Kirby, Brendan Coyle, Alexander Cooper, Stephen Peacocke, Ben Lloyd-Hughes, Lily Travers, Samantha Spiro, Amber Elizabeth

Me Before You Filminin-Senden Önce Ben Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor?

Senden Önce Ben filminde Louisa Clark karakterini Game of Thrones dizisindeki Khaleesi Daenerys Targaryen karakterleri ile tanıdığımız Emilia Clarke, William Traynor karakterini Sam Claflin, Louisa Clark’ın kız kardeşi Katrina Clark karakterini Jenna Coleman, Patrick karakterini, Will’in annesi Camilla Traynor karakterini Janet McTeer, Will’in babası Steven Traynor karakterini Game of Thrones dizisindeki Tywin Lannister karakteri ile tanıdığımız Charles Dance, Alicia karakterini Vanessa Kirby, Bernard Clark karakterini Brendan Coyle, Nathan karakterini Stephen Peacocke, Karen karakterini Lily Travers, Jodie Clarke karakterini Samantha Spiro canlandırmaktadır.

Me Before You Filminin-Senden Önce Ben Filminin Konusu:

William Traynor 35 yaşında zengin, yakışıklı, başarılı birisidir. Ancak geçirdiği motosiklet kazası sonucu iki bacağı birden felç olur. Motosiklet kazası sonucu felç kalan Will Traynor yaşama olan sevincini kaybeder. Ruhsal açıdan çok zorumda kalan Will Traynor’a ailesi bir bakıcı aramaktadır. Louisa Clark garson olarak çalıştığı bir kafede işinden kovulunca iş aramaya başlar. Bakıcılık hakkında hiç bir deneyimi olmamasına rağmen Louisa Clark, Will Traynor’un bakıcısı olarak işe başlar. Louisa ya da kısaca Lou 26 yaşlarında güzel bir kız olup güzelliğin farkında olmayan biridir. Zeki, yaratıcı ve eğlenceli bir kızdır. Fakat Lou kendinin bu yetenekleri olmasına rağmen özgüven eksikliği olan biridir.

William kısaca Will ilk başlarda yeni bakıcısı Lou’yi küçümsemektedir. Ancak zamanla genç kadın Lou’yi Will’e yeniden yaşama sevinci verecek hayata bakış açısını tekra değiştirecektir. Aralarında kurulan bu arkadaşlık aşka dönüşmeye başlayacaktır.

Me Before You-Senden Önce Ben filminin en güzel replikleri:

Engelli bir adam için hasta bakıcılık.

Tavuk fabrikasını denedin mi?
Hala o sakatatlarla ilgili kabuslar görüyorum.

Sıcak ağdayla aram pek yok dostum.

 

 

Benim için konuşmana gerek yok anne. Beyin felci geçirmedim. Henüz.

 

Tek bir yaşam hakkın var. Onu dolu dolu yaşamaksa seni görevin.

Bana güzel bir şey söyle.

Her zaman kırmızı elbiseli bir kızla konsere giden adam olmak istemiştim…

İnsanları değiştiremezsin.

Benden nefret ediyor. Her konuştuğumda bana aptalmışım gibi bakıyor.
Şey, aslında sen tatlı bir aptalsın.
Evet, ama o bunu henüz bilmiyor.

Sana başkalarının yaşatabileceği şeylerden seni mahrum bırakmak istemiyorum.

Ben, senin sayende tamamen yeni bir insan oldum.

Biliyor musun, Clark? Sen, benim sabahları uyanmayı istememi sağlayan tek şeysin.

Bakıcılık hakkında hiç deneyimin var mı?
Bunu hiç yapmadım ama eminim öğrenebilirim.

3.4/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺