Şelale’nin Bez Bebeği-Naşide Gökbudak

Şelale’nin Bez Bebeği Romanın Yazarı Kimdir, Naşide Gökbudak’ın Şelale’nin Bez Bebeği Kitabını Oku, Naşide Gökbudak’ın Şelale’nin Bez Bebeği Romanının Konusu, Naşide Gökbudak’ın Şelale’nin Bez Bebeği Kitabının Özeti, Naşide Gökbudak’ın Şelale’nin Bez Bebeği Kitabından Sözler.

Asıl Adı Atiye, Feraye ve Ben Eşkiya Değilim! adlı romanların yazarı Naşide Gökbudak’ın Şelale’nin Bez Bebeği adlı kitabından alıntılar:

Şelâle… Hariciyeci Fahrettin Bey’in biricik torunu, Kerim Bey ve Mualla Hanım’ın güzeller güzeli kızı, Fransız Dadı Sara’nın Nar Çiçeği…

Adını asi babaannesinden ve Karadeniz’deki Güzeldere Şelalesi’nden alan bu eşsiz masumiyetin, köşklerde büyük ihtimamlarla büyütülen bu zarif çiçeğin başına neler gelecek? Bir yaşamın içine ne kadar büyük bir aşk ve acı sığabilir?

Ne kadar çabalarsa çabalasın, kendini Mualla’yı düşünmekten alıkoyamıyordu. Düşünceleri yine on yıl evveline kaydı.

Osmanlı İmparatorluğu’nun son yıllarından, yeni Türkiye Cumhuriyeti’ne, II. Dünya Savaşı’ndan günümüze, bir ailenin mutluluklar, aşklar, ayrılıklar ve hırslarla dolu zengin hikayesi… Küçük bir kız için bez bebeği ne kadar da önemlidir. Ya Şelale’nin bez bebeği?

Sara’nın Türkçesi çok düzgündü ama yine de değişik, yabancı bir aksan seziliyordu. Sesi ve konuşma tarzı çok ahenkliydi.

Şelale, Sara’nın göğsüne başını dayamış, gözlerini kapamıştı ama uyanıktı. Sara bildiği bütün masalları anlattı. Küçük kız bir türlü uyumuyordu. En sonunda Mualla Hanım’ın söylediği bir ninniyi hatırladı.Selalenin Bez Bebegi Naside Gokbudak

Karadeniz dağları serindir serin,
Çok güzel gördüm, yok senin dengin,
Seninle birlikte büyüyor yavrum,
Kalbime ektiğin o eşsiz sevgin.
Şelalem, bir tanem güzelim benim,
Neşem, umudum, her şeyim benim.

3.87/5 (38)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Cevap

  1. Dilşad dedi ki:

    O kadar güzel ve başarılı bir roman ki bayıldım. Bana bu romanı hastanede yatarken okumam için hemşirelerden Emrah abi vermişti ve şuan iyiki verdi diyorum. Böyle bir romanı okumak beni şanslı hissettiriyor. Yazar duyguları o kadar iyi vermiş ki okurken ağladım. Ellerine sağlık…

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.