Selahattin Yaylamaz Kimdir

Eğitimci, Yazar Selahattin Yaylamaz’ın Hayatı:

Selahattin Yaylamaz 1969 yılında Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde doğdu.

Eğitimci, profesyonel danışman ve yazar Selahattin Yaylamaz ilk, orta ve lise eğitimlerini Osmaniye’de tamamladı.

Selahattin Yaylamaz, 1990 yılında Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesini bitirdi. Harvard Üniversitesi ve Helsinki Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pasi Sahlberg’ten; ‘’Lider Eğitimci’’, ‘’Eğitimde Yeni Paradigmalar’’, ‘’Temel Eğitim Felsefesi” ve ‘’Beynin Öğrenme Stratejileri’’ alanlarında eğitimler aldı. Batı Avrupa ülkelinden Almanya, Hollanda ve Belçika’da uzun süren eğitim ve seminer çalışmaları yaptı. Avrupa’nın eğitim sistemini, anasınıfından üniversiteye kadar yerinde inceleme fırsatı buldu. Dünya’nın en seçkin üniversitelerinden birisi olan Hollanda Erasmus Üniversitesinde konferans verdi.

1998 yılından bu yana yurt içi ve yurt dışında profesyonel danışmanlık yapıyor, eğitimler veriyor, seminer ve konferanslar düzenliyor.

Selahattin Yaylamaz, 2011 yılında Dünya Hızlı Okuma Rekortmeni Yetiştirdi. Dünya Hızlı Okuma Rekortmeni Tarık Yiğit bir dakikada 11.725 kelime okuyarak Dünya Hızlı Okuma Rekortmeni oldu.

Bir ABD vatandaşına ait olan ‘’Dünya Hızlı Okuma Rekorunu’’ Türkiye’ye taşıdı.

Okuma Zekâsı, kadın erkek ilişkileri, evlilik, iletişim, zihinsel gelişim konularındaki çalışmaları büyük ilgi görmektedir. Ayrıca yazarın, parapsikoloji ve spritüel alanda yaptığı çalışmalar da ilgiyle takip edilmektedir. Diğer yandan çocuk eğitimi, anne baba eğitimi ve öğretmen eğitimleri de yazarın keyifle ve başarıyla yürüttüğü çalışmalardan sadece bazılarıdır.

Selahattin Yaylamaz İstanbul başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışına yönelik eğitim, seminer ve konferans çalışmalarına devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk babası olan yazar Selahattin Yaylamaz İstanbul’da yaşıyor.

Not: Selahattin Yaylamaz Kimdir başlığı altında kullanılan biyografi ve Selahattin Yaylamaz’ın fotoğrafı http://www.yaylamaz.com/ sitesinden alınmıştır.

Selahattin Yaylamaz’ın Kitapları:

Kadın Mutluysa Herkes MutludurSelahattin Yaylamaz Kimdir

Okuma Zekası (RIQ)

Aile Terapisi

Eş Frekans Yasası

Metalik Kadınlar Kadife Erkekler

Çocuklar Parka Anneler Okula

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺