Seçim Seziş Röportaj

Bir Demet Mavi ve Aşkın S Hali Kitaplarının Yazarı Seçim Seziş İle Yapmış Olduğum Röportaj:

Merhaba Seçim Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Seçim Seziş Kimdir, Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Seçim Seziş: Seçim Seziş Adana doğumlu olup zaman zaman başka şehirde yaşamını geçiren bir erkek evlat sahibi bir hanımdır. Üniversite iktisat okudum. Şiire çok erken yaşlarda ilgi duyup başlasam da kitap haline gelişinin henüz çok yeni bir mazisi vardır.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Seçim Seziş: Aslında basınla ilk tanışmam bir gazetenin köşe yazılarıyla oldu KADIN GÖZÜYLE adı altında 2 yıl bir yerel gazetede her hafta yayınlanmak üzere köşe yazarlığı yaptım.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Seçim Seziş: Facebook, instagram hesabımla zaten ilk önce okurlarımla buluşmuştum. Kitaplarımla da basın ve televizyon dünyasına duyurdum.

En Çok Beğendiniz Yazarlar/Şairler Kimlerdir?

Seçim Seziş: İlk olarak feyz aldığım isim Ümit Yaşar Oğuzcan’dı tabii Can Yücel gibi, Murathan Mungan gibi şiir ustalarından etkilenmemek mümkün değil.

Şimdiye Kadar Kaç Tane Yayımlanmış Kitabınız Var?

Seçim Seziş: Piyasaya çıkan iki kitabım olan 2014 yılının 6 Ekim’inde Aşkın S Hali ile edebiyat dünyasına giriş yaptım. Dosyamda pek çok hazır halde şiirim olduğu için akabinde 2015 yılının Kasım ayında Bir Demet Mavi kitabımı okurlarımla buluşturdum.

Genç Yazarlara Ve Hayranlarınıza Tavsiyeleriniz Nelerdir?

Seçim Seziş: Benim tavsiyem genç ama yetenekli şairleri okusunlar hem de çok okusunlar ansiklopedi, roman hayatı ilk önce kitaplarla tanıyıp bilgi ve görgülerini artırsınlar sonradan, zaten ruhlarında olan şairlikle onları birleştirip genişleterek yazacaklardır. Şairin ruhu acı ve hüzünle pişer, yaşamdan aldıklarıyla da soslanır servis edilir.  İçten gelen hiçbir şey kendini tatmin etmediği gibi karşı okurun ruhuna da inmez. Eğer bir başkasının duygularına ruhuna tercüman oluyorsa yazdıklarınız okuyan kendini buluyorsa dizelerinizde hem sevilir hem okunursunuz. Secim Sezis RoportajTıpkı şarkılar gibi, resimler gibi. Birde kendiniz olmaya gayret edin kendiniz gibi yazın kendiniz gibi düşünün taklit sizi bir yere vardırmaz zaten yazdıkça kalem pınar gibi çağlar, dahasını ister. Gelişir ve güzelleşir.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Seçim Seziş: kitapsozler.com ailesine çok teşekkür ederim.

Seçim Seziş’e bu güzel röportaj için bizler teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.