Saraysız Başkan Jose Mujica-Andres Danza-Ernesto Tulbovitz

Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica’nın Lakabı Nedir, Saraysız Başkan Jose Mujica Kitabının Yazarları Kimlerdir, Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica Kitabından Sözler, Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica Kitabının Konusu, Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica Kitabı Hakkında.

Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in kaleme aldığı Pepe lakabıyla bilinen Uruguay Devlet Başkanı Jose Mujica konu alan Saraysız Başkan Jose Mujica kitabı çıktı.

Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in yazmış olduğu Saraysız Başkan Jose Mujica kitabı Türkiye’de Tekin Yayınevi tarafından yayımlanmıştır.

Tekin Yayınevi’nden çıkan Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica kitabının Türkçe çevirisini Ali Tuncer yapmıştır.

Ali Tuncer’in Türkçe çevirisini yaptığı ve 2015 yılında Tekin Yayınevi tarafından yayımlanan Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica kitabı 264 sayfadır.

Saraysız Başkan Jose Mujica adlı kitapta; tam adı José Alberto Mujica Cordano olan 2010 ve 2015 yılları arasında devlet başkanlığı görevlerini yürütmüş 40. Uruguaylı Devlet Başkanı Jose Mujica’nın görüşmelerinin, sohbetlerinin ve röportajlarının yer almaktadır.

Andres Danza ve Ernesto Tulbovitz’in Saraysız Başkan Jose Mujica kitabından alıntılar:

Mujica ile yirmi yıldır kesintisiz bir ilişki içinde olan Andrés Danza ve Ernesto Tulbovitz, kendini hep ‘Kara Koyun’ gibi hissetmiş bir adamın, ‘Pepe’ Mujica’nın Başkanlık yolculuğunu, iktidarı anlayış ve idare tarzını, Obama, Fidel Castro, Putin, Chávez, Cristina Fernandez de Kirchner gibi liderlerle yaptığı görüşmeleri, Mujica’nın evinde ya da makamında yaptıkları yüz saati aşkın sohbet ve röportajın ürünü olan akıcı bir anlatımla aktarıyor.jose Mujica Andres Danza Ernesto Tulbovitz

Mujica, çiftlik evinin bahçesinde, üzerinde hırkası, yanında köpeği Manuela ve yüzünde afacan çocuklarda görülen o muzip gülümsemesiyle verdiği bir röportajda söylediği “Halkları oluşturan insanların büyük bir kısmı devlet başkanlarının yaşadığı gibi bir hayatı yaşamıyor. Ben ülkenin büyük bir bölümünün yaşam tarzı nasılsa öyle yaşıyorum. Devlet başkanlarını azınlıkta olan bir grubun yaşadığı sisteme dahil etmeye çalışan bir mekanizma var. Düşündüğün gibi yaşamalısın. Aksi takdirde yaşadığın gibi düşünmeye başlarsın” sözleriyle yaşam tarzını neden değiştirmediğini, bunun aslında bilinçli bir seçim olduğunu anlatıyor.

2.88/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.