Sagopa Kajmer Sözleri

Sagopa Kajmer’in Arabesk Rap Sözleri, Sagopa Kajmer’in En Güzel Resimli Sözleri, Sagopa Kajmer’in Özlü Sözleri, Sagopa Kajmer’in Güzel Sözleri, Sagopa Kajmer’in Rap Sözleri, Sagopa Kajmer’in Dini Sözleri, Sagopa Kajmer’in Anlamlı Sözleri, Sagopa Kajmer’in Damar Sözleri, Sagopa Kajmer’in Şarkı Sözleri,  Sagopa Kajmer’in En Güzel Şarkı Sözleri, Sagopa Kajmer’in Ahmak Islatan Sözleri, Sagopa Kajmer’in Galiba Sözleri.

Yunus Özyavuz’un ya da bilinen adı ile Sagopa Kajmer’in sözleri:

Hayatta iki şeye güveniyorum. Biri aynaya baktığımda gördüğüme, diğeri yukarı baktığımda göremediğime.

Aşka verdiğim resitalimde sendin sazıma mızrap.

Arkadaşının altındaki sineği öldürmek için tabanca kullanma

Sapına kadar erkekte olsan kadına el kalkmaz

Zamanında anlattım anlamadın, sonunda anlattım ağladın. Neyse anlayacağın dilden söylüyorum Sen kaybettin.

Eğer şiir sel olacaksa. Şiirsellik elzem olur.

Dil ateştir. Biraz suyla söndürülmesi mümkündür!

Uyanmak zor, uykunu bölmedikçe kurtuluş. Çıkışı bulamadığın yol üzeri, gözün kapalı yıpranış. Yıprandığını bir tek senin bilmen kıvranış. Ağladığını kendin görmen, ruhen yıkılış. Onlar, anlatsan da anlamazlar. Bir anlam da yüklemezler. Çıldırdığını düşünürler. O büyük düşünürler. ‘’Keşke konuşmasaydım’’ dersin. Meğer buymuş ilk dersin. Zor iş, kolay gelsin. Elin boşta kaldır, tutmadıklarında. Gözün yaşta kalır, anlamadıklarında. Sesin titrer konuşmaya çabaladığında ardarda. Oysa kim istemez ki, her gün ilkbahar günü? Şiirler yazmak, izleyip kırmızı gülü. Akan saatler, beraberinde götürür ömrü. Kalan sağlar senindir, kaybedilenler ölü. Ben seni gayet iyi de anlıyorum, gayet. Ardımda bıraktığım o yollar, buradan gayet net. İnsan bir nefis, bir nefes. Bir özgür, bir kodes, bir hapis, bir kafes. Yaşa etmeden pes! Kolaysa…

Zor çıkar içinden, açılmamış ne kadar kutu varsa. Yalan dağılır içinden, açılmış ne kadar ağız varsa. Çil yavrusu gibi dağılır, bildiğin ne kadar iyi varsa. İlk başta suya kanar gibi kandım, Sözlerine inandım herkesin kalpten, çok içten. Bu uykumdan uyanmam zaman aldı. Uyandım, uykusuzluk başladı aninden, aniden. Yıllar öğretmenim oldu, gerçek zor okuldu. Kaçtım dersten, derslerden, isterdim uyanmak birden. Bir kötü kabustan cidden, aniden. Sahiden. Bendeki buz söndürüyor ağır ateşleri. Yakmaya çalıştığım kısa çıralar nemli. Karaya oturmuş geminin tayfasındanım kabaca. Ruh halim, ejderhaya kafa tutan bir atmaca. Bu hayat bolca kutulu bulmaca. Bildiğin, cevaplar olur; bilemediğinde karmaşa. Dallanıp yeşermek de var ve bir de solmaca. Nefesten kesilmek de var, içinde koşmaca. Güzel bir şarkı buldum, kendimi onunla öldürdüm. Sonra bir diğer şarkı duyup, hayata onunla geri de döndüm. Sonra başka şarkılarla doğdum, onlarla soldum. Ben Yunus’u şarkılarda buldum, hayatta kaybettim. Gönlümün cennetine koyduklarım ve cehenneminde yaktıklarım. Ne çok şey anlatıyor, gözlerine baktıklarım. Çok şey anlatıyor, gözümden akıttıklarım. Ahmak ıslatanlarım.

Hayat günlük defter yaprağı, hazan gelir dökülür. Gelirken ne getilir ki, giderken ne götürülür!

Günah ki en güzel kadındır sizler güzele kanan.

Ben ne istedim ki önüme koydular bu kuklayı?

Lapa lapa kar yağsın. Manzaralarımı beyazlara boyayın.

Derste kopya çekerek alınan notla bi bok olmaz.

Komutan komut vermedikçe esas duruş bozulamaz.

Öyle bir sınavdayız ki kitap açıp bakmak kopya çekmek falan serbest.

Bana müsade sana rast gelsin budur hikayemiz.

Sevgim Gerçek Olmasaydı Ağlayabilir miydim?

Yılar öğretmenim oldu, gerçek zor okuldu. Kaçtım dersten, derslerden.

Derdim kadar olsaydı kuvvetim. Benimle baş edemezdi kasvetim.

Olamadıklarım için üzgünüm. Beni olduklarımla kabullen.

Düşmez kalmaz bir Allah’tır. Uyan!

Sanatını icra eden her sanatçının belli miktarda cazibesi, albenisi vardır. İnsanlar sanatçıları kafalarında kurarlar, onları belli kalıplara sokarlar ister istemez. O sanatçıya ulaştıklarında belki akıllarındaki kişi yok oluverir ve o kişi yepyeni bir kişi olarak doğuverir.

Derdi veren derdin çözümünü unutur mu hiç?Sagopa Kajmer en guzel resimli Sozleri

Bu böyledir en tatlı yerinde uykundan uyan uyan uyan! Düşün bir kendini koy ateşin ortasında ve de yan yan yan!

Beni tanı bana Sago derler. Adıma hürmetini göster şeytana yol ver.

Seven, sevdiğine böyle mi yapar seven. Güneşimi karartıp da kaçar gider. Bu karanlıkta tek başımayım neden? Ama olmaz, bu kötü gidişe bir son vermem gerekir. Ama olmaz, Bu kötü gidişe bir son vermem gerekir. Ama olur, istesen dünyalara kavuşurum inan. Korkarım, ama galiba bütün bu olanlara dayanamam ama hazırım. Sen giderken adımlarını sayarım, heyhat. Ne yazık seni yanlış tanıdım sanırım.

3.9/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.