Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?-Cemil Tokpınar

Sabah Namazına Kalkmakta Zorlanan Herkesin Okuması Gereken Bir Kitap, Sabah Namazına Nasıl Kalkılır?

Namaz kılanların en çok zorlandığı vakittir sabah namazı.

Namazın önemini çok güzel anlatan, sabah namazını kılma konusunda zorluklar yaşayanlar, bir türlü sabah namazına kalkamayanlar, sabah namazına kalkmak için ne yapmalıyım diyenler, Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? Adlı eseri mutlaka okumalı.

Cemil Tokpınar, Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? Kitabından sabah namaza kalkabilmenin yöntemlerini anlatıyor. Kitabı okurken kendi iç dünyanız ile yüzleşeceksiniz ve kendi iç dünyanızı sorgulayacaksınız.

Cemil Tokpınar’ın Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? kitabı 2002 yılında piyasa çıktı. Çıktığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören, birçok kişi tarafından okunmuş güzel bir eserdir.

Sabah namazının önemi, sabah namazın bahaneleri, namazı terk etmenin bahaneleri, sabah namazına kalkma formülleri, sabah namazı nasıl kılınır gibi konuları Cemil Tokpınar’ın Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? Kitabında bulabilirsiniz.

Nesil Yayınları tarafından yayımlanan Cemil Tokpınar’ın Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? kitabı şimdiye kadar birçok baskı yapmıştır.

Cemil Tokpınar’ın Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? kitabının ilk baskısı 132 sayfadan oluşurken son baskıları 144 sayfadan oluşmaktadır.

Namaz, imandan sonra en büyük hakikat. Kişinin Rabbiyle buluşması. Ona en yakın olduğu anı Kur’an’da 70 kez emredilen ibadet.

Peygamber Efendimizin (a.s.m) deyimiyle namaz, ‘’dinin direği’’, ‘’gözümüzün nuru’’, ‘’mü’minin miracı’’

Namaz, en vazgeçilmez ibadet.

Tüm programlarımızın anası, direği, varlık sebebi Namaz, yaratılış gayesi. Kainatın neticesi, meyvesi bu yüzden Bedir savaşında bile namazdan vazgeçilmedi. Bu yüzden Hz. Ömer (r.a.) yarasından kanlar akarken bile namaz kıldı e Hz. Ali (r.a.) ayağındaki okun çıkarılması için namaza durdu.

Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? Kitabı dünyamızda namaza hak ettiği yeri vermek için hazırlanmış bir eser. Namazı. Hasta ve yaralı iken, yolculukla ve misafirlikte, işte, okulda askerde nasıl kılacağınızı anlatıyor.

Cemil Tokpınar’ın Sabah Namazına Nasıl Kalkılır? kitabından alıntılar:

Namaz, Müslüman’ın alâmetidir.

Bir Müslüman’ın en büyük alâmeti namaz kılmasıdır. Kâinatta en büyük hakikat imandır, imandan sonra namazdır. Namaz aynı zamanda gözle göremediğimiz imanın en büyük belirtisidir.

Bir Türk genci İslâmı kabul eden bir Almanla evlenmiş. Tabii ki Alman kadın, İslam’ı öğrenmiş, duaları ezberlemiş ve namaz kılmaya başlamış. Kocasına bakmış. Görmüş ki, ne namaz var, ne niyaz. Bir gün, ‘’Sen ne biçim Müslümansın? Hiç namaz kıldığını görmüyorum. Ne camiye gidiyorsun, ne kiliseye. Dinsiz misin nesin?’’ diyerek fenâ halde azarlamış. Gerçekten de, İslâm’ı kabul eden nice insan, yıllardır Müslüman olan kişilerden daha fazla dinini yaşıyor, namazını kılıyor. Demek ki, sarsılmak, kendimize gelmek durumundayız.

Melekler yaptığı ibadetleri bir bir hesaplamışlar. Bir de ne görsünler? Adamın ibadetleri bir gözünün şükrü için bile yeterli değil ve cehenneme gitmesi gerekiyor. Fakat pişman olup yalvarıyor ve Cenab-ı Hak affederek cennete götürmelerini emrediyor.

Çünkü namazsız bir mü’min düşünülemez.  Büyük âlim ve evliyalardan Hasan Basri’nin şu sözü ne kadar anlamlıdır: ‘’Siz sahabeleri görseydiniz deli sanırdınız. Onlar sizi görseydi kâfir derlerdi.’’

Büyük velilerden Beyazıd-ı Bestamî Hazretleri bir gün sabah namazına uyanamaz. Sabah olduğunda o kadar üzülür, o kadar ağlar, nefsini suçlayıp yüreği yanarak öylesine bir istiğfar eder ki, bu yüzden sabah namazının sevabından daha fazla ecir kazanır. Bunu gören şeytan ertesi gün o zatı erkenden sabah namazına uyarır.

Namazı, hayatının en vazgeçilmez bir parçası yapmak isteyen Müslüman’ın ilk kazanması gereken, “sağlam ve güçlü bir iman”dır.

Güçlü İman Nasıl Kazanılır? Daha önce de kısaca belirttiğimiz gibi, iman, bir binanın temeli veya bir ağacın kökü gibidir. Nasıl ki, ağacın kökündeki değişim ve gelişim dallarında ve meyvelerinde etkisini gösterir; imandaki terakki de insanın ibadetlerinde duyarlılığa, devama ve gelişime sebep olur.sabah-namazina-nasil-kalkilir-kitap-cemil-tokpinar

Kur’an’da en çok emredilen ibadettir. Namazı emreden Rabbimiz olduğuna göre, bu ibadetin önemini de ancak Onun kitabı Kur’an’dan öğrenebiliriz. Namaz Kur’an’da tam 70 kez emredilmiştir. Bunun kadar çok zikredilen, üzerinde ısrarla durulan başka bir ibadet yoktur.

Namaz, aynı zamanda müminin ilk hesaba çekileceği ameldir.

Namaz insanı mutlu eder, korkuları yok olur.

Namaz ölüm korkusuna, günahın manevi azabına karşı en güzel ilâçtır.

Sabah namazı, günün ilk imtihanı, ilk ibadetidir.

2.29/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺