Rush Replikleri-Zafere Hücum Replikleri

Zafere giden yolda kestirme yoktur.

Özgün adı Rush olan Zafere Hücum filminde Formula 1’in efsane iki pilotu James Hunt ile Niki Lauda’nın F1 Dünya Şampiyonu olma yolundaki kapışması anlatılıyor.

Rush filmi yani Zafere Hücum filminde Üç kez F1 Dünya Şampiyonu olmuş Avusturya doğumlu Niki Lauda ile 1976 Formula 1 Dünya Şampiyonu olan İngiliz Formula 1 pilotu James Hunt’un Formula 1 Şampiyonu olmak için birbirleri ile nasıl mücadele ettiği anlatılıyor.

Zafere Hücum filmi hız tutkunların ve biyografi tarzı filmleri sevenlerin beğeneceği türden bir film. Zaten filmin Imdb puanı da filmin kalitesini onaylar derecesinde. 2013 yapımı Zafere Hücum filminin Imdb puanı 8,2’dir.

Hırsın, hızın, kapışmanın filmi Zafere Hücum. Araba sporlarını yakından takiplerin bildiği iki efsanenin Niki Lauda’nın ve James Hunt’un mücadelesi anlatılıyor.

Zafere Hücum filminin yönetmeni Ron Howard’dır.

Zafere Hücum Filminin Oyuncuları: Chris Hemsworth, Daniel Brühl, Olivia Wilde, Alexandra Maria Lara, Pierfrancesco Favino, David Calder, Natalie Dormer, Stephen Mangan, Christian McKay

Zafere Hücum Filminin Karakterleri Kimlerdir Kim Kimi Oynuyor: James Hunt karakterini Chris Hemsworth, Niki Lauda karakterini Daniel Brühl, Suzy Miller karakterini Olivia Wilde, Marlene Lauda karakterini Alexandra Maria Lara, Clay Regazzoni karakterini Pierfrancesco Favino, Louis Stanley karakterini David Calder, Hemşire Gemma karakterini Natalie Dormer canlandırmaktadır.

Zafere Hücum Filminin Konusu: Konusuna her ne kadar yukarıda değinmiş olsak da biz yine burada da bahsedelim. Formula 1 yarışlarının ihtişamlı döneminde geçen Rush dünyanın şimdiye kadar gördüğü en büyük rakiplerin ikisinin; yakışıklı İngiliz Hunt ve disiplinli, zeki rakibi Lauda’nın, heyecan verici gerçek hikayesini anlatıyor. Özel hayatlarına da dahil olduğumuz filmde iki yarışçının zafere ulaşmak için bir kısa yolun bulunmadığı ve asla hataların asla düzeltilemediği bir ortamda fiziksel ve psikolojik dayanıklılık sınırlarını nasıl zorladığını göreceğiz.

Zafere Hücum filminin en güzel replikleri:

Niki Lauda: Mutluluk en büyük düşman. İnsanı zayıflatır. Aklına şüpheler sokar. Bir anda kaybedecek bir şeyin olur.
Marlene Lauda: Mutluluğa düşman dediğinde artık çok geç olmuştur.

Yapma be Niki. Sen Ferrari pilotusun. Bense Hesketh. Eşit şartlarda, Formula 3’te olduğu gibi seni yenerdim ve bunu sen de biliyorsun.

Bir veya iki yarış kazanabilirsin agresifsin. Ama uzun vadede, bir sezon boyunca hiç şansın yok.

Çünkü şampiyon olmak sadece hızlı olmayı gerektirmez. Olay resmin tamamına bakmak.

Aklına eseni yapan bir parti adamısın. Herkes tarafından sevilmenin sebebi bu.

Normallik arayıp da arabalarla tur atarak kendini öldürmeye meyilli erkeklere gitme.

Dışında sahip olduğu etkileyiciliğin yarısına içinde de sahip olan biriyle evlendiğimi ummuştum sadece!

Hayatımın geri kalanını insanları korkutan bir yüzle yaşayacağım.

Şu ana kadar işler Niki Lauda’nın istediği gibi gidiyor. Ama James Hunt sıralamada en hızlı süreye sahip.

Sezon takviminin en tehlikeli pisti olan Nürburgring’e hoş geldiniz. Formula 1’de mezarlık olarak biliniyor.

Bu pisti tarihte yedi dakikanın altında bitiren tek kişi benim yani bugün burada yarışmak benim lehime olur.

Araca her binişimde %20 ölme ihtimalimi kabul ederek biniyorum ve bununla yaşayabilirim. Ama yüzde bir fazlasıyla olmaz. Ve bugün, yağmurla birlikte risk daha fazla.

Nürburgring dünyadaki en aptal, en vahşi, en çağ dışı ve en tehlikeli pistidir.

Bir gün doktor gelip bana dedi ki:  ‘’Bay Lauda, size bir tavsiyede bulunabilir miyim? Hayatınızdaki bir düşmanı lanet olarak düşünmeyin. Bu bir lütuf da olabilir. Akıllı bir adamın düşmanından öğrenecekleri akılsız dostundan öğreneceklerinden daha fazladır.’’ Ve ne biliyor musun? Haklıydı. Bize bir bak. Tanıştığımızda ikimiz de çocuktuk. Formula 3’te yarışan aceleci aptallardık. Ailelerimiz tarafından reddedilmiştik. Gidecek hiçbir yerimiz yoktu. Ve şu an ikimiz de dünya şampiyonuyuz.

Hayattan bazen keyif almak gerekir. Tadını çıkarmadığın sürece milyonlarca kupanın, madalyanın, kupanın ne anlamı var?Rush Zafere Hucum Replikleri

James için bir şampiyonluk yeterliydi. Kanıtlaması gereken şeyi, kendine ve ondan şüphe eden herkese kanıtladı. İki yıl sonra emekli oldu. Yedi yıl sonra Londra’da görüştüğümüzde ben tekrar şampiyonken, o spor sunucusuydu. Patlak lastikle yalın ayak bisiklet sürüyordu. Her günü son günmüş gibi yaşıyordu. 45 yaşında kalp krizinden öldüğünde şaşırmamıştım. Üzülmüştüm. İnsanlar bizi hep rakip olarak görürdü ama o hayatımda sevdiğim ve saygı duyduğum birkaç kişiden biriydi. İmrendiğim tek insan oydu.

3.33/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺