Rahibe Teresa Sözleri

Rahibe Teresa’nın Özlü Sözleri, Hayırsever Misyonerler Cemaati Kurucusu Kimdir, Mother Teresa’nın Sözleri, Mother Teresa’nın Hayatı, Mother Teresa’nın Resimleri, Rahibe Teresa’nın Ölüm Nedeni, Rahibe Teresa’nın Doğum Tarihi, Rahibe Teresa’nın Anlamlı Sözleri, Rahibe Teresa’nın Prenses Diana’nın Ölümü Üzerine Söyledi Sözler, Rahibe Teresa’nın Ünlü Sözleri, Rahibe Teresa’nın Biyografisi, Rahibe Teresa’nın Hayat Hikayesi, Rahibe Teresa’nın Gerçek Adı Nedir, Rahibe Teresa’nın Tam Adı, Rahibe Teresa’nın Resimleri, Rahibe Teresa’nın Fotoğrafları, Rahibe Teresa’nın Prenses Diana Hakkındaki Sözleri, Rahibe Teresa’nın Hayatı, Rahibe Teresa’nın Barış Kürtaj Hakkındaki Sözleri, Rahibe Teresa’nın Ölüm Tarihi, Rahibe Teresa Hakkında.

Bu yazımızda Hayırsever Misyonerler Cemaati’nin kurucusu olan ve 1979 yılında Nobel Barış Ödülü’ne layık görülen Rahibe Teresa’nın sözlerine yer vereceğiz. Rahibe Teresa’nın sözlerini paylaşmadan önce kısaca Rahibe Teresa kimdir bahsedelim.

Doğum adı Agnes Gonca Boyacı olan Rahibe Teresa, 26 Ağustos 1910 tarihinde Osmanlı İmparatorluğu’nun Kosova Vilayeti’ne bağlı Üsküp şehrinde doğdu. Rahibe Teresa, 1950 yılında Vatikan’ın izniyle Hayırsever Misyonerler Cemaati’ni kurdu. Rahibe Teresa’nın 12 kişiyle kurduğu bu cemaat dünyanın 450 noktasında 4.000 rahibenin görev aldığı bir topluluk haline geldi. Rahibe Teresa, Hayırsever faaliyetlerinden ötürü 1979 yılında Nobel Barış Ödülü kendisine verilmiştir. Rahibe Teresa, Hindistan’ın Kalküta şehrinde 5 Eylül 1997 yılında Kalp yetmezliği nedeni öldü.

Hayırsever Misyonerler Cemaati’nin kurucusu Rahibe Teresa’nın en güzel sözleri:

Sevgi alanı da vereni de tedavi eder.

Büyük eylem diye bir şey yoktur. Büyük sevgiyle yapılan küçük eylemler vardır.

Çok genç öldü. Tanrı’nın yollarını anlayamıyorum. Prenses Diana’nın ölümü üzerine.

Dünyayı sadece sevgi kurtarır, sevgi için çalışalım.

Eğer Ay’da bir fakir varsa biz oraya da gideceğiz.

Gittiğiniz yere Sevgi Götürün Gittiğiniz her yere sevgi götürün. İlk önce kendi yuvanıza. Çocuklarınıza, karınıza, yan komşunuza sevgi verin… Hiç kimsenin yanınızdan mutsuz ve kötü ayrılmasına izin vermeyin. Allah’ın zarafetinin yaşayan bir örneği olun; yüzünüzden, gözlerinizden, gülüşünüzden ve selamınızdan zarafet eksik olmasın.

Huzurumuz kalmadıysa, birbirimize ait olduğumuzu unuttuğumuzdandır.

Eğer onlar açsa onlara yiyecek veririz, eğer onlar çıplaksa onları giydiririz, eğer onlar hasta ise onları her gün ziyaret ederiz, eğer onlar evsizse onlara bir ev veririz.

İlahi bir desteğe güveniyorum; ihtiyacımız olan her şeyi doğru zamanda hiç güçlük çekmeden daima aldık. Ben çalışmalarımızın Tanrı’nın koruyuculuğunun bir parçası olduğuna inanıyorum.

Tanrı’nın bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum.

Uzun süredir hayvan gibi yaşıyoruz ama bir melek gibi öleceğim; Tanrı ile yüz yüze geldiğimizde ne denli sevdiğimiz ölçüsüyle yargılanacağız Sevgi kendini kurban edebilmektir.Rahibe Teresa Kimdir sozleri

Yalnız kalmak ve sevilmediğini bilmek, bir insanın yaşabileceği en büyük yoksulluktur.

İnsanları sürekli yargılarsanız, onları sevmeye zaman bulamazsınız.

Paradoksu çözdüm, eğer acıyana kadar severseniz, artık acı duymaz olursunuz ve geriye sadece sevgi kalır.

Sadece daha iyi bir yaşam yaşamak için bir çocuğu öldürüyorlar… Kürtaj hakkında.

3.14/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.