Psiko Analist-John Katzenbach

En İyi Roman Dalında Edgar Ödülü’ne ve En İyi İlk Roman Dalında Edgar Ödülü’ne Aday Gösterilmiş Olan Amerikalı Yazar John Katzenbach’ten Muhteşem Kurgusu ile Psiko-Analist Romanı.

John Katzenbach’in 1 Eylül 2010 tarihinde çıkan Psiko Analist adlı kitabı Türkiye’de Koridor Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.

Koridor Yayıncılık tarafından 2010 yılında yayımlanan John Katzenbach’in Psiko Analist kitabının Türkçe çevirisini İpek İbik yapmıştır.

İpek İbik tarafından Türkçe çevirisi yapılan John Katzenbach’in Psiko Analist kitabı 512 sayfadır.

Freud ve Jung bir araya gelse daha iyisini yazamazdı.

53. doğum günün kutlu olsun, doktor. Ölümünün ilk gününe hoş geldin.

New York’lu bir psikanalist olan Dr. Frederick Starks tehdit dolu, gizemli bir mektup alır. Kendini, Rumpelstiltskin adlı bir adamın tasarladığı korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kurallar bellidir: İki hafta içinde Starks onun kim olduğunu tahmin edebilirse özgürlüğünü geri kazanacaktır. Başarısız olursa Rumpelstiltskin, Dr. Starks’ın sevdiği 52 yakınını tek tek öldürecektir – ancak ona bir seçenek daha sunar: Kendini öldür.

Zamana karşı bu zorlu yarışta Starks’ın kaderi, intikamını dolambaçlı yollardan almak isteyen bir psikopatın ellerindedir. Bu deli adamı durdurmanın bir yolunu bulmak zorundadır… yoksa deliren kendisi olacaktır.

HEM BİR GERİLİM ROMANI, HEM BİR VAROLUŞSAL TEZ, HEM DE FREUDYEN BİR CEHENNEM SEYİR RAPORU… Kusursuz bir zamanlama ile gerilimi asla elden bırakmıyor. Katzenbach öyle kıvrak bir anlatıma sahip ki kitabın atmosferi içinize işleyecek. Washington Post

Müthiş bir iç hesaplaşma. Çalınan kimlik, intikam ve benliğin keşfi üzerine yazılmış sonuna kadar özgün bir hikaye. USA Today

Sizi esir alacak… Defalarca okumak isteyeceksiniz. Rocky Mountain News

John Katzenbach’in Psiko Analist kitabından alıntılar:

İlk yalan ne zaman söylendi?

Bir zamanlar birilerinin hayatını kurtarabilmek için çok çalışıyordum. Şimdi birilerinin hayatını yok etmek için çok çalışmalıyım.

Cehennem farklı biçimlerde sizi bulabilir.

Eskiden olduğum kişi, şu anda olduğum kişi değil ve şu anda olduğum kişi, olabileceğim kişi değil.

Fark edilebilir ve terapi sırasında tedavileri kabul edilmiş hastalıkların var olmasının yanı sıra, hastalıkların her biri bireyselleşmiştir; çünkü hiçbir üzüntü bir diğerine tam olarak benzemez.

Gerçekler asla tam olarak siyah ya da beyaz da değillerdir. Daha çok gri, kahverengi ve hatta kırmızı tonlarındadır.

Her şeyi biz yaratırız ve yarattığımız şey yanlış gittiğinde kendimizi suçlamak yerine hep başkalarını suçlarız, diye düşündü.

Kliniğe gelen bazı hastaların ağır bir koku gibi etraflarına gaddarlık hissi yaydıklarını hatırlıyordu. Onlar özenle ve sebatla bir sonraki cani ve psikopat nesli yaratmaya çalışan anne ve babalardı.

O yıl ölmeyi beklediği yıldı aslında. Elli üçüncü doğum gününü tıpkı diğer günleri gibi geçirmişti, bütün gün insanların anneleri hakkında yakınmalarını dinlemişti.

Ya da hangi hastası, psikanalist ile hastası arasındaki ilişkide beklenmedik bir değişiklik yapacak kadar büyük bir kriz anındaydı, bilemiyordu.

Avcı olmaya alışkınken birden avlananın kendisi olduğunu fark ettiğinde hissedilen perişanlığa benzeyen başka bir duygu yoktur, diye düşündü.

Bir hayalet, ölü adamı kovalıyordu. Ölü adam, bir hayaleti kovalıyordu.

Her şeyin düzeleceğine dair daima bir umut vardır. Umudu bulmanız gerek.Psiko Analist John Katzenbach

Zaman insanın ruhuna işlemiş yaraları yalnızca daha da şiddetlendirir. Yaralar hep taze kalır. Asla iyileşmez.

Hiçbir şey asla boşlukta oluşmaz. Her kötü eylemin her türlü yankıları oluşabilir.

İki tür suç var. İlki polisleri, savcıları ve adalet talep eden devleti devreye sokar. İkincisi ise insanların kalbine iner. Bazen bu ikisi birbirine karışır.

4.25/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺