Portakal İçin Mutluluk Kayısı Olmaktır-Catherine Preljocaj

Fransız bir Arnavut Kadını Catherine Preljocaj, Kanser Hastası Olduğunu Öğrendikten Sonraki Süreci Portakal İçin Mutluluk Kayısı Olmaktır Kitabında Anlatıyor.

Kadın yazar Catherine Preljocaj, Portakal İçin Mutluluk Kayısı Olmaktır kitabında kendi hayat hikayesini konu alıyor.

Catherine Preljocaj’ın kaleme aldığı Portakal İçin Mutluluk Kayısı Olmaktır eseri ülkemizde Pan Yayıncılık tarafından yayımlanmıştır.

Pan Yayıncılık tarafından 2009 yılında yayımlanan Catherine Preljocaj’ın Portakal İçin Mutluluk Kayısı kitabının Türkçe çevirisini Feyza Tulga yapmıştır.

Feyza Tulga tarafından Türkçe çevirisi yapılan Catherine Preljocaj’ın Portakal İçin Mutluluk Kayısı kitabının sayfa sayısı 288 sayfadır.

Catherine, anne-babasına ve Arnavutların katı namus yasalarına karşı giriştiği savaştan yorgun düşer ve uzun yıllar sürecek olan bir kanser hastalığıyla karşı karşıya kalır. Tıbbi tedavisi sürerken, karşısına bedensel ve ruhsal açıdan iyileşmesini sağlayacak bir yol açılır.

Bir şeyi yapmaya cesaret edemediğimizde, bu onun zor olduğu anlamına gelmez, o şey cesaret edemediğimiz için zordur.” diyen Seneca’nın ve şamanların yoludur bu. Bu yolda kişinin kendi korkularıyla yüzleşmesi, acılarından kurtulması için onları belirleme cesaretini göstermesi gerekir. Ve kalbinde sevgiye yer açmak için kinlerini sığındıkları yerlerden çıkarıp kovması gerekir.

Kitap bir kurtuluş öyküsüdür.

Bu kitapta bir hatıra defteri tadı bulacaksınız ve bugün kişisel gelişim uzmanı olan Catherine’le zaman içinde ileri-geri giderek, umutsuzluğun nasıl umuda dönüştüğünün öyküsünü okuyacaksınız.

Catherine Preljocaj’ın Portakal İçin Mutluluk Kayısı kitabından alıntılar:

Başıma gelebilecekleri hissediyorum. Durum vahim.

Bir şeyi yapmaya cesaret edemediğimizde, bu onun zor olduğu anlamına gelmez, o şey cesaret edemediğimiz için zordur.

Kendini tanı! Sokrates

Saklanmak haz verir, ama insanların gelip sizi bulmaması büyük felakettir. Donald W. Winnicottportakal-icin-mutluluk-kayisi-olmak-degildir-kitap

Sonsuz rüyalar görmenizi ve bu rüyalardan bazılarını gerçekleştirmeyi delice arzu etmenizi dilerim. Sevilmesi gereken şeyleri sevmenizi, unutmanız gerekenleri de unutmanızı dilerim. Tutkulara kapılmanızı dilerim ve sessizlik içinde olmanızı dilerim. Uyandığınızda çevrenizde kuş sesleri ve çocuk kahkahaları olmasını dilerim. Çıkmazlara saplanmaya, kayıtsızlığa, çağımızın olumsuz güçlerine direnmenizi dilerim. Kendiniz olmanızı dilerim. Jacques Brel

Dışarıda her şey ışık içinde yüzüyor. Güneşin parlaklığına tahammül edemiyorum.

2/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺