Peygamberimizin Dilinden Hikmetli Öyküler-M. Sinan Adalı

Peygamberimizin Dilinden Hikmetli Öyküler Oku, Peygamberimizin Dilinden Hikmetli Öyküler Kitabı, Peygamberimizin Hikmetli Sözleri, Peygamberimizin Hikmetli Olayları, M. Sinan Adalı’nın Kitapları, M. Sinan Adalı’nın Dini Kitapları, M. Sinan Adalı’nın Sözleri, M. Sinan Adalı’nın Peygamberimiz Hakkındaki Kitapları.

M. Sinan Adalı’nın Peygamberimizin Dilinden Hikmetli Öyküler kitabından alıntılar:

Bazen Allah’ın yasak ettiği şeylerden kaçınmaları için onları şiddetle ikaz ederdi… Bazen de, Allah’ın emirlerini seve seve yerine getirmenin büyük mükâfatlarından; Cennet bahçelerinden, Kevser pınarlarından bahsederdi.

Zaman zaman sohbetine ara verir, eski zamanlarda yaşamış peygamberlerin ve ümmetlerinin başlarından geçen ibretli ve hikmetli öyküler anlatırdı.

Ve melek, “Allah bunları senin için berekedi kılsın!” diye dua ederek ala tenlinin yanından ayrıldı.

İSRAİLOĞULLARINDAN, biri ala tenli, biri kel ve öteki kör üç adam vardı. Allah bunları sınamak istedi. Ve onlara bir melek gönderdi.

Melek: “Malın senin olsun, bu sizin için bir imtihandı. Sen kazandın, ötekiler ise kaybetti. ” dedi.

Sonra da körün eski kılık kıyafetine girerek onun yanına geldi vPeygamberimizin Dilinden Hikmetli oykulere: “Yolcu ve fakir bir adamım. Yoluma devam edebilmem için çarem kalmadı. Önce Allah’ın, sonra da senin yardımın sayesinde gideceğim yere varabilirim. Senin gözlerini sana yeniden veren Allah hakkı için, senden bir koyun istiyorum,” diye yalvardı.

Sahabiler türlü türlü sorular sorar cevap verenlerin en hayırlısı olan Peygamberimiz asm onların hem aklını hem de kalbini tatmin eden cevaplar verirdi.

2.63/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺