Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu-Pelin Narin Tekinsoy

Para Koçluğu ile ilgili Türkiye’de Yayımlanan ilk kitap: Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal

Pelin Narin Tekinsoy’un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal kitabı 2014 yılında Profil Yayıncılık tarafından yayımlandı.

Profil Yayıncılık’tan çıkan Pelin Narin Tekinsoy’un Para Koçluğu üzerine yazmış olduğu Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal kitabı 272 sayfadan oluşmaktadır.

Fem Güçlütürk’ün Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal Kitabı İle İlgili Yazmış Olduğu Sunuş:

Kişisel gelişimin ucu kaçtığı şu yıllarda duymadığım akım, dinlemediğim seminer, okumadığım guru kalmadığı gibi sevgi yumağı kucaklaşmalarından hırpalanarak çıkanlardan, arabasını satan bilgelerden çekmediğim de kalmadı denebilir. Kiminden müthiş faydalandım, kimine ise gülüp geçtim.pelin narin para koclugu kitap

Ama hep yaşamın amacının insanın kendini araması ve hiç bulamayacağını bildiği halde her yeni güne şükrederek zihin beden ruh dengesi yerinde başlaması olduğunu düşündüm. Bir nefeslik dünyada yaşamın ancak sevgiyle güzelleşebileceğine inandım.

Yine olanı biteni sorgulamakta, kendi hayatımla ilgili bir yol ayrımına yaklaşmakta ve fakat hangi yöne gideceğime dair en ufak bir fikrim olmadığı bir anda, tabii ki tesadüf değil, karşıma Pelin, daha doğrusu kitabı çıktı. Ne tasarımı, ne yazım tadı değil özü idi beni itekleyen. Sağda solda, onda bunda aradığım yönümü onca zaman bulamamışken kitabın ortalarına doğru aslında yıllarca gözümün önünde duran ve demek ki bu ‘’uyanma’’ anını bekleyen yeni yönümü de elimle koymuş gibi buldum. Benim için bu bir mucizedir. Ve tabii kitabı bitirdiğimde tam olarak bir iç kaynaması hissettim. Hani içinizdeki dinamonun çalışmasıyla oluşan yerinde duramama hali, coşkunun damarlardan dışarı fırlama durumu, aşıkken hissedilen ekstra enerji.

Pelin ( bu durumda kitaptaki danışmanım), elimden tuttu, yeni yolumda önüme çıkacağını bildiği korkulara karşı vakitlice uyardı, hazırladı, cesaret verdi ve arkamdan hafifçe iteledi. Hakikaten yeni yolumda heyecanla ama titrek adımlarla ilerlerken uyardıkları da bir bir farklı kılıklarda ama şeytan gibi çıktılar karşıma. Korkular!

Pabuç bırakmadım, yürüyorum. Beni bu yola hazırladığı için kitaba, kitap yazmakla kalmayıp yaşam koçluğu yapan Pelin’e, beni Pelin’e ulaştıran Sinan’a ve kendi hayatımın kaptanı olmayı hep seçtiğim, yeni keşifler için de okyanuslara açılmaya cesaret ettiğim için kendime teşekkür ediyorum.

Darısı başınıza.

Fem Güçlütürk

Pelin Narin Tekinsoy’un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal kitabından alıntılar:

Bu kitap daha çok ezber bozmak üzerinedir.

Genelde para kitaplarında matematiksel hesaplar ve para neye yatırılırsa kazanılır şeklinde tüyolar vardır. Kitap, ne para yatırım aracı tüyoları, ne de size tavsiyelerde bulunuyor.

Yaşanmış deneyimlerin bütünü olarak sizlerle buluşuyor. Biraz FARKLI bir şekilde.

Nasıl mı?

Bazen birisinin, herhangi bir konuda size tüm samimiyetiyle cevap vermesini beklersiniz. Birisi olsa da size tüm içtenliği ile cevap versin istersiniz. İşte tam da bu kitabı elinizde tuttuğunuz anda, etrafınızda kimse bulunmazken, kendinize bir cevap mı arıyorsunuz? Tam şu an içinizden çözmek istediğiniz konuyu/soruyu düşünün. Cevap almak istediğiniz durum ile ilgili, bir çocuğun anlayacağı yalınlıkta sorunuzu sorun. Mümkünse, sorduğunuz sorunun doğruluğundan emin olmak için, içinizden birkaç kez, sorunuzu aynı cümlelerle tekrarlayın. Ve kitabın herhangi bir sayfasını açın! Kitap cevabı bulmanıza yardım edecektir. Bu kitabın yazım aşamasında her kime bu oyunu oynadıysak; yaşlısı – genci, kadını – erkeği, patronu – çalışanı, farketmeksizin hemen hemen herkes, sorusuna yanıt buldu. Eğer bir mana veremez iseniz direkt yazara ulaşabilirsiniz.)

Ayrıca kitap, alışılagelmiş kişisel gelişim kitaplarının çok ötesinde; savlarını size tarih, fizik, din, matematik, sağlık bilimleriyle de destekleyerek açıklamaktadır. Kitabın tamamını anlamak ve neticesinde bir fikre sahip olma seviyesi, bu bilimlere aşina olunması ile orantılı olacaktır.

Düşünceler veya görüntüler bir yandan da duygular üzerinde etkili olurlar. Duygular ise düşünceleri ve görüntüleri harekete geçirir, bunlar da yeniden başka duyguların oluşmasına yol açarlar. Bu böylece zincirleme bir şekilde devam edip gider.

İster meditatif çalışmalar, ister dua, ya da size uyan başka bir çalışma yaptığımızda, ancak huzurlu bir yaşam sürebiliriz.para koclugu pelin narin tekinsoy kitabi

Şimdi başımızdan geçen herhangi bir yolculuğu hatırlayalım.: Niyetimiz, varacağımız yere doğru yol boyunca ilerlemekle meşguldür. Ama dikkatimiz motorun çıkardığı sesten, vadinin ve dağların renklerine ya da harika bir günde hissedilen özgürlüğün derin coşkusuna dek değişik alanlar üzerinde olabilir. Aracımızı varacağımız yere doğru güvenli bir şekilde sürerken içsel müziğimiz dikkatimizi verdiğimiz yeryüzünde devam eder.

Yedi mertebenin ve vücudumuzda nereyi işaret ettiğimizin paylaşılmasının sebebi, bizim bilinç seviyemizde, bizi bu sebepten hasta edebileceğinin sadece ipucudur.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.