Pelin Narin Tekinsoy Röportaj

Türkiye’nin İlk Para Koçluğu Kitabı Yazan Pelin Narin Tekinsoy İle Yapmış Olduğumuz Röportaj:

Merhaba Pelin Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Pelin Narin Tekinsoy Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Pelin Narin Tekinsoy: İstanbul’da dünyaya gözlerini açan ve sonrasında baba görevi ile Türkiye’yi dolaşmaya başlayan biri Pelin. Kendisine Hobi olarak seçtiği her aktivite de Türkiye’nin görmediği diğer illerini gezerek, insanını ve kültürlerini tanımaya başladım. Bu maceracı tarafım Harita Mühendisliği okumama vesile oldu. Hayatım boyunca hep, farklı disiplinleri birleştirici, farklı bir bakış açısından görme ve yeni vizyon kazandırma, sanırım benim misyonum. Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesinde, ilk ve tek Harita Mühendisi olarak, 2001 de Yüksek Lisansımı tamamladım. Son yıllarda Kişisel Gelişim olarak ifade edilen alanda yol almaya; 1998 yılında başladım. 2007 yılında bireysel olarak Yaşam Koçluğu hizmeti aldım. 2008 yılında da Profesyonel Yaşam Koçluğu eğitimi alarak, Yaşam Koçluğu yapmaya başladım.  Bu süreçte ayrıca, Kariyer, Hiperaktivite, Öğrenci ve Başarı, İlişkiler Koçluğunu aldım. Şu anda da Türkiye’nin ilk ”Para Koçluğu” eğitim programını yazdım. Koçluk Meslek Disiplinine yeni bir branş daha kazandırmış oldum.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Pelin Narin Tekinsoy: ekonomidunya.com web sitesinde yazıyorum.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Pelin Narin Tekinsoy: Evet, sosyal medyayı kullanıyorum, tüm hesaplarıma ‘’pelinnarint’’den ulaşılabilir. Ayrıca Pelin Narin Tekinsoy olarak Linkedin’de de yazılarımı paylaşıyorum.

En Çok Beğendiniz Yazar Kimdir?

Pelin Narin Tekinsoy: Buket Uzuner, Dünya Klasiklerinden Tolstoy ve Dostoyevski

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Var?

Pelin Narin Tekinsoy: Türkiye’de konusunda ilk olan projelere imza attım. Bunların ikisi ortak çalışma bir tanesi kendi yazdığım kitap.

2011- Anne-Baba, Bu Kitabı Oku! (Ders Çalışamayan Gençlerin Ailelerine) Yazarlar: Psikiyatr  Sabri Yurdakul  ve Klinik psikolog Göksu Telmaç ile beraber yazdığımız, konusu hiperaktivite olan tek örnek

2013 ve 2014 Basımlı- Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu-Koçluk Mesleği olarak konusu Para olan, benim yazmış olduğum Türkiye’de ki tek kitap

2014 Koçluk Teknikleri – (36 yetkin koçtan 51 farklı teknik!) Fatoş Ayvaz’ın derlediği 36 farklı koçun deneyimleri sonucunda elde ettikleri Türkiye’ de şu an için konusunda ilk ve tek örnek

Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Tamamen Duygusal Kitabınızdan Biraz Bahsedebilir Misiniz?

Pelin Narin Tekinsoy: Kitap tamamen paraya nasıl davranacağınız ile ilgili. Kendinize nasıl davranıyorsanız paraya da öyle davrandığınızla. Sevgilinize veya sevdiğiniz insanlara nasıl davranıyorsanız ona da öyle davranıyorsunuzdur farkında olmadan. Tüm bunlar kızgınlıklarımız, öfkelerimiz, ‘’hayır’’ diyememelerimiz, sürekli ‘’evet’’ demek zorunda kalmalarımız, farkında olmadan ebevenynlerimizden kendimize kopyaladığımız para kullanma alışkanlıklarımız ve inançlarımız ile ilgili. Tüm bunları neden ve niçin yaptığımıza dair de bilimsel kanıtları içeren araştırmalarla da desteklendi.

Koçluk ve Danışmanlık Arasındaki Farkı Söyleyebilir Misiniz?

Pelin Narin Tekinsoy: Koçluk ve Danışmanlık ayrı şeylerdir. Benim yapmış olduğum Koçlukta olmayan bir parayı hayatınıza nasıl çekeceğinizle ile ilgili çalışma yaparsınız. Danışmanlık ise; olan bir parada nasıl davranacağınız ile ilgili bir danışmana başvurursunuz. Bu sebeple her zaman para vardır. Önemli olan bunu kendinize hangi yollarla çekeceğinizi bilme farkındalığında olmanızdır

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?pelin narin tekinsoy roportaji

Pelin Narin Tekinsoy: Öldürmeyen şey güçlendirir. Bu sebeple para vesilesi ile hayatta hangi yönünüzün güçlendiğine bakın diyorum. Sorularınız olursa ptekinsoy@pelinnarin.com adresine bekliyorum.

Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Pelin Narin Tekinsoy: Ben teşekkür ederim.

Sitemiz Adına Bu güzel röportaj için Pelin Narin Tekinsoy’a teşekkür ederiz.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺