Pelin Narin Tekinsoy Para Koçluğu Kitap Özeti

Pelin Narin Tekinsoy‘un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Kitabı İle Paranın Tarihine Yolculuk.

Para nasıl yönetilir, para nasıl değerlendirilir, para nedir, para hakkında yazılmış kitaplar, paranın tarihi hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler Para Koçu Pelin Narin Tekinsoy‘un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu kitabını kesinlikle okumalı.

Pelin Narin Tekinsoy‘un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu kitabından en güzel alıntıları, sözleri sitemizde Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu-Pelin Narin Tekinsoy sayfasında bulabilirsiniz.

Pelin Narin Tekinsoy‘un Pelin Narin Tekinsoy’la Para Koçluğu Kitabının Özeti, Konusu:

İnsanoğlu var olduğundan beri icat peşindedir. Günümüzde de telefondan, fotoğraf makinesine, arabadan, uyduya kadar pek çok icat gibi parayı da icat etti. Başta saydığım icatların, para ile arasındaki günlük hayattaki ifade farkı pozitif iken, parayı icat edenler için de aynı güzel ifadelerin kullanılması pek adil olmadı. Paranın arkasından sövülüp sayıldığı çok olur. (Eğer bir insanın adı ‘’para’’ olsaydı ve arkasından sövülüp sayıldığını bilseydi, o kişi sizinle görüşmesine daha ne kadar devam ederdi?)

O halde yeryüzü üzerinde insan diğer varlıklardan daha özel bir varlıksa ve tüm icatlar ilham yoluyla geliyorsa birbirimize iyi niyette bulunup dua ederken neden para için birbirimize sövüp saydığımızı hiç düşündünüz mü?

İşte bu tezatlık paranın size gelmemesine, sizde istediğiniz kadar olmamasına sebep olan başlangıçlardan biridir.

Bu kitapta size başımdan geçen para ile ilgili felaketlerden bahsetmiyorum.

Fakat para ile ilgili yaşadığım parasal ilişkide çıkmazda olduğum, nasıl başa çıkabileceğimi bilemediğim zamanların olduğu ve müşterilerimden de benzer problemleri yaşayanlarla nasıl başa çıktıklarını, oldukları yerden çıkıp, olmak istedikleri parasal yöne doğru parasal ilişkilerini nasıl yönlendirebileceklerine dair yaşanmış örnekler veriyorum.

Kendi yaşamadığım hiçbir tecrübe kitapta yer almamaktadır. Paranın tarihi gelişimi, nerden nereye nasıl şekil değiştirdiği, nasıl hayatımıza yer ettiği ile ilgili detayları da bulabilirsiniz.

Son zamanlarda ağzımıza pelesenk olan Evren sisteminin nasıl işlediği ve neden düşünce sistemimizde etkili olduğuna dair de bilimsel çalışmaların konu ile ilgili kısımlarını anlaşılır biçimde kitapta bulunmaktadır.

Her şey bildiklerinizin ötesine geçerek farkındalık yaşamanızla başlayacak. İşte o zaman her yaptığınızı yüreğinizde hissedeceksiniz. Konuştuğunuz sözcükler, ağzınızdan çıkan yavan anlamlarla değil yüreğinizde hissettiklerinizle yol alacağınızı hatırladığınızda siz bile kendi önünüzde duramayacağınıza, kendiliğinden ve kendi kendinize tanık olacaksınız. Paradan çok ilişkilerin hayatta işlediğini, sonradan paranın geldiğini fark edeceksiniz. Tabii ilk adım önce kendinizle olan ilişkilerimizden başlıyor, sonrada dışarıya olan yansımasını şekillendirdiğimizde paranızın da hayatınızı şekillendirme de yardımcı olduğunu göreceksiniz. Yani paranın esiri olmak yerine onu sizin için hizmet eder hale getireceksiniz. İmkânsız diye hiçbir şey olmadığını fark edeceksiniz. Tek dikkat etmeniz gereken ne kadar zamanınızı alacağı.pelin-narin-tekinsoy-para-koclugu

Hayatınıza çekeceğiniz parasal (veya ilişkisel) durumun hangi zamanda gerçekleşmesini istiyorsunuz? Sorunun cevabı, istediğiniz durumu hızlı bir şekilde hayatınıza çekmek yani hayatınızda var olmasını sağlamak halidir ki işte tam da burası, size bağlıdır. Dengede olduğumuz sürece her şey yolundadır.  ‘’Dengede olmak!’’ ne demek mi?  Duygusal olarak ‘’denge’’ durumu. Ne aşırı öfkeli, ne aşırı mutlu olma, ne aşırı stresli, ne aşırı telaşlı, sadece DENGE de olma durumudur. Dengeli olduğumuzda hayatın içinde nasıl güzel bir uyumla hareket ederken(akarken) kendinizde tanık olursunuz.

Sonuç olarak; bizlerin para ile olan ilişkisi tamamen duygusaldır. Paranızın olmasını istiyorsanız duygularınızı takip edin. Çünkü duygularını kontrol eden, parasını da kontrol eder diyorum ve yorumlarınızı bekliyorum. Paralı Yaratımlarınız olsun.

3.11/5 (19)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺