Pelin Batu Sözleri

Pelin Batu’nun Ateistim Sözleri, Pelin Batu’nun Şok Sözleri, Pelin Batu’nun Kurban Hakkındaki Sözleri, Pelin Batu’nun Aykut Kocaman Hakkında Sözleri.

Sinema oyuncusu Pelin Batu’nun sözleri:

Ateistim ama çoğu insandan dindarım.

Fatih ile ilişkisi olduğu iddia edilen Radu, ama kaynaklarda rastlanmamakla beraber böyle dedikoduların olduğu bir kişi.

Tabi ki değişik kaynaklarda daha sonra ortaya çıkmış dedikodular. Şimdi insanlar tarihi karakterlerle ilgili böyle şeyler söylenince çok infial yaratıyor. Dikkati konuşmak lazım. Tabi ki bu dedikodular Fatih’ten sonra üretilmiş hikayeler. Nerede bu kaynaklar sorusu üzerine.

Öyle güzel bakıyor ve öyle güzel laf atıyorlar ki insana çok güzel geliyor. İtalya’da sokakta yürürken kendisini kadın gibi hissettiğini söylemesi üzerine.

Türkiye’de ise laf atılınca hakaret gibi geliyor.

Hz. İbrahim döneminde mi yaşıyoruz. Kurban yasaklansın! Bu konularda insanlar kendisiyle Tanrı arasına sen giriyormuşsun gibi hissediyorlar.

Fatih eşcinseldi lafını ben söylemiyorum. Dönemin Bizans tarihçileri Dukas, Kritovulos bunları yazmış. Fatih’in o dönemde kendi tarihçileri yok. Öldükten 100 sene sonra Âşık Paşazade yazmış onu. Bizans tarihçileri de tabii ki Fatih için çok tozpembe bir portre çizecek değiller. Fatih’e karşı duruş sergilemeleri olası. Benim o programda tek söylediğim şey şuydu: Vakti zamanında bunlar Fatih için yazılmıştır ve büyük ihtimalle bir karalama kampanyasıdır.

Morgdan çıkmış gibi buluyorum. Etkisiz, tepkisiz. İnsanda biraz tepki olur. Mimik olsun, bir şey olsun. Bu kadar tepkisiz insan bana çok anormal geliyor. Aykut Kocaman hakkında.pelin batu sozleri

Uzun zamandır maç izlemiyorum, Çünkü hakikaten kendimi kaybediyorum ve çok sinirleniyorum. Takıma, Aykut’a. Bayağı küfürbaz da olabiliyorum. O yüzden kendimi tutuyorum ve bir şey söylemiyorum şu an.

Pratik anlamda değişik dinler yazılan bazı kurallar, günümüze uygulandığı zaman çoğu zaman pratik olmayabiliyor. Mesela domuz eti olayı. Domuz eti yenilmesi önemli ya da önemsiz değildir. Benim umrumda değil. İsteyen yer, isteyen yemez. Sonuç itibariyle neden yazılmış, belli ki o zamanlar bu hayvan hijyenik değildi. Ama günümüz şartlarında bu hayvan gayet güzel, gayet temiz bir şekilde yapılabiliyor.

2.53/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺