Paulo Coelho Simyacı Kitap Özeti

Dünya Çapında Fenomen Olmuş Bir Kitap; Simyacı

Simyacı adlı eser Brezilyalı yazar Paulo Coelho tarafından kaleme alınmıştır. Paulo Coelho’nun Simyacı romanı ilk kez 1988 yılında yayımlanmıştır. Roman dünya çapında birçok ülkede en çok satan kitaplar arasında yer almıştır. Birçok farklı dile çevrilmiştir. Simyacı romanı sayesinde Paulo Coelho, en çok okunan yazarlar arasında yer almıştır.

Simyacı romanı; Brezilyalı yazar Paulo Coelho’nun en çok okunan romanlarından biridir. Simyacı romanının özgün adı O Alquimista olup İngilizce ise The Alchemist adı ile yayımlanmıştır.

Paulo Coelho’nun Simyacı romanının özetini okumadan önce Paulo Coelho’nun Simyacı kitabının en güzel sözlerini, alıntılarını okumak isteyenler sitemizde Simyacı-Paulo Coelho sayfasından okuyabilir.

Paulo Coelho’nun Simyacı Kitabının Konusu:

Simyacı romanının konusu; Santiago’nun gezgin olup farklı ülkeler görmek için yaşadığı yeri terk edip farkı yerlere yapmış olduğu yolcuğu anlatılıyor.

Felsefi konuların yer aldığı kitap, çok sürükleyici ve etkileyeceği bir hikayeden oluşmaktadır. Paulo Coelho’nun Simyacı romanı yalın, sade, akıcı bir dille yazılmıştır.

Paulo Coelho’nun Simyacı Kitabının Özeti:

Santiago, ailesinin isteği ile papaz okuluna gider. Anne ve babası küçük Santiago’nun ilerde rahip olmasını istemektedirler. Fakat genç Santiago 16 yaşına geldiğinde ilerde rahip olmak istemediğini ve okuldan ayrılmak istediğine karar verir ve bundan dolayı okuldan ayrılır.

Santiago, gezginci olup yeni yerler görmek istemektedir. Santiago’nun babası oğlunun bu isteği üzerine oğluna içinde 3 tane altın olan İspanyol parası verir. Oğluna git, gez fakat göreceğinin, gezeceğini yerler bizim yerlerimizden daha iyi bir yer değil şeklinde nasihatte bulunur.

Santiago, babasından aldığı bir para bir koyun sürüsü alır. Santiago gece rüyasında Mısır piramitlerine gitmesi gerektiğini ve orada hazine bulacağını görür. Santiago’da rüyasını bir falcı kadına anlatır. Falcı kadın, Salem Kralı olarak kendini tanıtan yaşlı adamla konuşur. Bu yaşlı adam Santiago’dan sürüsünün onda birini vermesini ister. Paulo Coelho Simyaci ozetYaşlı adam romanımızın kahramanı Santiago’ya iki adet gizemli taş verir.

Santiago, Mısır’a gitmek için koyunlarını satar. Santiago, Mısır’a gitmek için yola koyulur. Yolda bir Arap çocuğu ile karşılaşır. Santiago yeni tanıştığı Arap çocuk ile pazara gider fakat Arap çocuk Santiago’nun tüm parasını çalıp kaçar ve Santiago beş parasız bir şekilde kalır. Santiago para kazanmak için iş bulur. Billuriyeci dükkânında çalışır. Santiago yolculuk için yeterli parayı kazandıktan sonra yolcuğa kaldığı yerden devam eder.  Çölde ilerleyen Santiago tekrar rüyasında gördüğü hazineyi bulmak için yollara koyulmuştur. Mısır’da içi mücevher dolu bir hazine bulur.

2.82/5 (33)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.