Paris’te Balayı-Jojo Moyes

Paris’te Balayı Hakkında Kitaplar, Paris’te Balayı Kitabının Yazarı Kimdir, Jojo Moyes’in Romanları, Jojo Moyes’in Kitapları, Jojo Moyes’in Sözleri, Jojo Moyes’in Eserleri, Jojo Moyes’in Paris’te Balayı Kitabının Yorumları, Jojo Moyes’in Paris’te Balayı Kitabından Sözler, Jojo Moyes’in Paris’te Balayı Kitabının Konusu, Jojo Moyes’in Paris’te Balayı Kitabının Özeti, Jojo Moyes’in Paris’te Balayı Kitap Alıntıları.

Jojo Moyes‘in Türkiye Pegasus Yayınları etiketi ile çıkan Paris’te Balayı kitabının Türkçe çevirisini Solina Silahlı yapmıştır. Solina Silahlı’nın Türkçe çevirisini yaptığı Jojo Moyes‘in Paris’te Balayı romanı 144 sayfadan oluşmaktadır.

Paris’te Balayı romanı; Türkiye’de de geniş bir okur kitlesi olan yazar Jojo Moyes‘in kitabı olup orijinal adı Honeymoon in Paris’dir.

Jojo Moyes‘in ”Paris’te Balayı” adlı güzel kitabının tanıtım yazısı ve kitap hakkında yorumlar:

Âşıklar şehri Paris’te yeni evli iki çift.

Genç ve güzel Liv, 2002 yılında zengin ve çekici bir mimar olan David’le evlenir. Rüya gibi bir balayı geçirme hayaliyle Paris’e gelseler de beklenmedik bir sorun evliliklerini daha ilk günden sorgulamalarına yol açar. Acaba aralarındaki büyük aşk onları bir arada tutmaya yetecek midir?

1900’lerin başında ünlenen ressam Édouard Lefèvre, tabloları için kendisine modellik yapan Sophie’ye âşık olur. Bir kadına bağlanmayı daha önce asla aklından geçirmemiş olsa da Sophie’nin, hayatının kadını olduğuna inanıp ona evlenme teklif eder. Ancak genç Sophie kısa bir süre sonra evlilik hayatının beklediğinden çok daha farklı olduğunu, aşkı için büyük fedakârlıklarda bulunması gerektiğini anlar.

Farklı yüzyıllarda yaşanan kadın erkek ilişkilerini, sevgiyi ve evliliği anlatan Paris’te Balayı, büyük aşkların ölümsüz olduğunu kanıtlıyor.

Mutlaka etrafınızdaki insanlara da okutmak isteyeceğiniz sımsıcak bir kısa roman. Moyes karizmatik, inatçı ve hayattan ne beklediğini bilen karakterler yaratıyor… Independent on Sunday

Paris’te Balayı kahkahalar attırıyor, yoğun hislerle gülümsetiyor ve bir bebek gibi ağlatıyor… Closer

Jojo Moyes‘in Paris’te Balayı kitabından en güzel alıntılar:

Hayal kırıklığını yansıtan kocaman, tuzlu gözyaşları.

Seni seviyorum Liv. Sen artık beni sevmiyor musun?

İnanılmaz olan seninle evlenmem. Ve şimdi neden böyle bir şeye kalkıştığımı merak ediyorum.

Sevgili karıcığım, şunu asla aklından çıkarma; ben seni tanıyana kadar mutluluğun anlamını bilmiyordum.

Onu öptüm… Ve öpücüğümün onu tüm kalbimle sevdiğimi, ondan önce hayatımın ne kadar tatsız ve renksiz olduğunu, onsuz bir geleceğin ise karanlık ve korkunç olduğunu göstermesini diledim.

Evliliğin anlamı buydu; mükemmel bir uyum sağlama sanatı.pariste balayi jojo moyes

Ressamın onu nasıl tasvir ettiğine bak Liv. Öfkeli görünmesini istememiş. Hala ona bakıyor. Fırça darbelerinin hassasiyetine bak, tenini nasıl boyadığına bak. Ressam ona tapıyor bence. Kadının sinirlenmesine dayanamıyor. Kendisine kızgın olduğunda bile gözlerini ondan alamıyor.” David durup nefes aldı. “O kadını ne kadar kızdırmış olursa olsun orada kalmış ve hiçbir yere gitmemiş.

Aynadan bana bakan kız suratını asmıştı. Mutluluğu kaygan kumlar üzerine kurulu bu zayıf, temkinli kadından başka bir şey görmüyordum artık.

3.11/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺