Pablo Escobar Sözleri

Pablo Escobar’ın Anlamlı Sözleri, Pablo Escobar’ın Hayatı, Pablo Escobar’ın Resimleri, Pablo Escobar’ın Hayatını Anlatan Dizi, Pablo Escobar’ın Gerçek Adı, Narcos Narkoz Dizisinin Oyuncuları Konusu, Narkoz Dizisinde Pablo Escobar’ı Kim Canlandırmaktadır, Pablo Escobar’ın Tam Adı Nedir, Pablo Escobar’ın Ölümü, Pablo Escobar’ın En Ünlü Sözleri, Mafya Lideri Pablo Escobar’ın Sözleri, Pablo Escobar’ın Fotoğrafları, Pablo Escobar’ın Resimleri, Uyuşturucu Lideri Pablo Escobar’ın Sözleri, Pablo Escobar’ın Söylediği Sözler.

Bu yazımızda Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ın sözlerine yer vereceğiz. Ama öncesinde Pablo Escobar kimdir kısaca tanıyalım.

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria olan Pablo Escobar 1 Aralık 1949 yılında Kolombiya’da doğmuştur. Pablo Escobar, Medellin caddelerinde genç bir araba hırsızı olarak suçlarına başlamıştır. 1970’li yıllarda ise muazzam bir uyuşturucu imparatorluğu kurmuştur. Pablo Escobar’ın en büyük hayali ise bir gün Kolombiya Başkanı olmaktı. Pablo Escobar’ın adamları yaklaşık 200 yargıcın ve 1000’i aşkın polisin ölümünden sorumluydu.

1993’de girdiği silahlı çatışmada öldürüldü. Bunun gibi suçlardan dolayı dünyada en çok aranan suçlular arasında yer aldı. Pablo Escobar’ın kendi askeri ordusu bile vardı.

Hayatı dizi de konu olan Pablo Escobar’ın orijinal adı Narcos olan Narkoz adlı dizide Wagner Moura Pablo Escobar’ı canlandırmaktadır. Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar, 1989 yılında Forbes dergisinde tarafından dünyanın en zengin yedinci adamı kabul edilmiştir.

Tam adı Pablo Emilio Escobar Gaviria olan, dünyaca ünlü Kolombiyalı uyuşturucu örgütü lideri Pablo Escobar’ın sözleri:

Okuyamadım ama onları zehirleyebilecek güce sahibim. Bu her şeyi açıklıyor.

Sadece bir kral olabilir.Pablo Escobar Sozleri

Herkesin bir bedeli vardır, önemli olan ise bunun ne olduğunu öğrenebilmektir.

Bazen Tanrı oluyorum, eğer bir adamın öleceğini söylüyorsam, adam aynı gün ölüyor!

Bütün imparatorluklar kan ve ateş ile yaratılmıştır.

3.43/5 (118)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺