Pablo Escobar Benim Babam-Juan Pablo Escobar

Ses Getiren TV Serisi Narcos‘un Görünmeyen Yüzü

Pablo Escobar Benim Babam kitabı; Medellin Kartelinin dünyanın en ünlü uyuşturucu baronlarından Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ın hayat hikayesinin anlatıldığı biyografik romandır.

Pablo Escobar’ın oğlu Juan Pablo Escobar tarafından kaleme alınmış olan Juan Pablo Escobar’ın babası Pablo Escobar’ı anlattığı biyografik kitapta, Pablo Escobar hakkında birçok bilinmeyenler anlatılıyor.

Dünyaca ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar hakkında şimdiye kadar birçok kitap yazıldığı, film ve dizi çekildi. Özellikle birçoğumuzun Narcos adlı dizi ile tanıdığımız Pablo Escobar’ın hayatı ile ilgili bu kitap Pablo Escobar’ın oğlu Juan Pablo Escobar tarafından yazılmış olması Juan Pablo Escobar hakkında birçok bilgiyi bizlere sunuyor.

Juan Pablo Escobar’ın İngilizce adı Pablo Escobar: My Father olan Pablo Escobar Benim Babam kitabı İngilizce olarak ilk kez 2016 yılında piyasaya çıktı.

Juan Pablo Escobar’ın Pablo Escobar Benim Babam kitabının Türkçe baskısı da 2016 yılında ülkemizde yayımlandı.

Juan Pablo Escobar’ın Pablo Escobar Benim Babam kitabı Nemesis Kitap etiketi ile 2016 yılının Kasım ayında yayımlandı. Nemesis Kitap tarafından yayımlanan Juan Pablo Escobar’ın Pablo Escobar Benim Babam kitabının Türkçe çevirisini Gamze Tokgöz yapmıştır. Gamze Tokgöz’ün Türkçe çevirisini yaptığı Juan Pablo Escobar’ın Pablo Escobar Benim Babam kitabı 400 sayfadan oluşmaktadır.

Juan Pablo Escobar’ın Pablo Escobar Benim Babam kitabından alıntılar:

Benim doğduğum günden, onun öldüğü güne kadar babam benim arkadaşım, rehberim, öğretmenim ve güvenilir akıl hocamdı. Hâlâ hayattayken, ona gerçek hikâyesini yazması için zaman zaman yalvardım, ancak o bunu reddetti: ‘’Gregory,’’ derdi, ‘’tarihi yazabilmek için önce onu bitirmen gerek.’’

Bu kitap kimseyi suçlamıyor. Bu kitap mutlak bir gerçek de değildir.

Bu, babamın hayatına yakınlaşabilmek için bir araştırma, bir girişimdir. Bu, kişisel, özel bir incelemedir. Tüm erdemlerinin yanı sıra tüm hatalarıyla bir adamın yeniden keşfidir. Bu kitaptaki anekdotların çoğu, yaşamının son yılında, ateşin başında hep beraber toplandığımız uzun ve soğuk geceler boyu bana anlattıklarıdır. Diğerleriyse, düşmanlarının hepimizi öldürmeye çok yaklaştıklarının anlaşıldığı zaman bana yazılı olarak bıraktıklarıdır.

Babamla ilgili ‘’gerçekler’’ kısmen bilinmektedir  -ya da hiç bilinmemektedir. Ve bu yüzden onun hikâyesini anlatmak büyük bir risk içermektedir; onun hakkında söylenen kötü şeylerin çoğu doğru gibi göründüğü için bunlar muazzam bir sorumluluk duygusuyla anlatılmalıdır. Bu anlatılanlar, benim babamla ilgili olmasının yanı sıra, insanlık tarihindeki en kötü şöhretli mafya organizasyonunun başında olan bir insanın iç dünyasının kişisel ve derin bir araştırmasıdır.pablo-escobar-benim-babam-juan-pablo-escobar

Babama acımasız dürüstlüğünden dolayı minnettarım; onu net bir şekilde görmek, yaptıklarını asla savunmadan onu olduğu gibi bir adam olarak kabul etmek benim kaderimdi.

Ben, babasının yaptıklarıyla değil, sadece kendi yaptıklarıyla hatırlanmayı dileyen bir insanım. Umarım insanlar, bu hikâyeleri okurken benimle ilgili gerçekleri unutmaz ya da beni babamla karıştırmazlar.

Ne de olsa, bu benim de hikâyem.

3.2/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺