Oylum Talu Sözleri

Televizyon Programcısı ve Sunucu Oylum Talu’nun Söylediği Sözler.

Oylum Talu, 9 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Güzel sunucu Oylum Talu’nun birçok televizyon programı sunmuştur.

İkonoskop, Bir Yaz Gecesi Rüyası, Oylum Talu ile Anlatacaklarım Var adlı programlarını sunan, Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında jüri üyeliği yapan, 2010 Yılı Televizyon Yıldızları ödül töreninde sunuculuk yapan tanınmış televizyon programcısı ve sunucu Oylum Talu’nun en güzel sözlerini bu yazımızda bulabilirsiniz.

Oylum Talu hakkında yazılan Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum kitabını Türkiye’nin en ünlü yazarlarından Kahraman Tazeoğlu’nun kaleme almıştır. Kahraman Tazeoğlu’nun Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum kitabından en güzel alıntıları, sözleri okumak isteyenler sitemizde Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum-Kahraman Tazeoğlu sayfasından okuyabilir.

Oylum Talu’nun sözleri:

Kim yazmış Kahraman Tazeoğlu. Kayıp Yüzyılın Prensesi Oylum. Gördüğünüz gibi kitap oldum.

Kleopatra, Madam Curie… Kadınlar bence yalnız fakat güçlüler, çünkü ayakları üzerinde durabilen bir cins kadın cinsi.

Bizler bu ülkenin topraklarını kolay kazanmadık. Turgut Özakman’ın kitap serisini okuyan bunun farkına varacaktır. Ülkemi ve bayrağımı seviyorum. Son derece ciddi bir vatanseverim.

Arkeolog olmak istiyordum. Tarihe çok meraklıyım. Özellikle prehistorik döneme, Egyptology yani Mısır bilimi ve Tudors Hanedan’ına çok meraklıyım.

Sinemada her zaman aklım kaldı. Ama bu sektörde kadın yönetmenin var olması çok zor. Bugün bakarsanız kaç tane kadın yönetmen var? Sinema o kadar kolay değil; kaç tane şirket, kadın yönetmenine güvenip yatırım yapıyor?

Çok mutlu bir insanım. Bana en çok gelen soru, ‘Kamera arkasında da önündeki kadar pozitif ve mutlu musunuz?’ oluyor. Evet, gerçekten mutluyum. Çünkü pozitif bir insanım. Ne kadar şanslıyım ki çok mutlu bir hayat sürüyorum. Aile ve iş açısından çok şanslıyım. Onun için gülümsüyorum ve hayata da pozitif bakıyorum.oylum-talu-sozleri

Doğal kalmaya çalışmak için, kendimi seyretmemem gerekiyor. Yoksa değişmeye çalışırım.

İnanın tarih kitaplarını içiyorum ve bazı konularda uzmanlaşmış durumdayım. Mesela Eski Mısır ve Tudor İngiltere’si konularını çok fazla okuyorum. Yaptığım yolculuklarda da yerinde değerlendiriyorum. Mesela bu yüzden İngiltere ziyaretim bir Tudor ziyaretine döndü. Geçmişte yaşananlar ilgimi çekiyor. Bir yere ziyarete gittiğimde oradaki asırlık taşlara dokunuyor, bu taşlara kimler dokundu, bu yollardan kimler geçti diye düşünüyorum.

2/5 (4)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺