Ömürden Sayfalar-Bahtiyar Vahapzade

Bahtiyar Vahapzade’nin Hayatı, Ömürden Sayfalar Kitabının Yazarı Kimdir, Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar Kitabını Oku, Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar Kitabının Konusu, Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar Kitabının Özeti, Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar Kitabından Sözler, Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar Kitabı Hakkında.

Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar kitabı Ötüken Neşriyat tarafından yayımlandı.

Ötüken Neşriyat’tan çıkan Azeri yazar ve şair Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar kitabının çevirisini Yusuf Gedikli yapmıştır.

Ötüken Neşriyat yayımlanan Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar kitabı 304 sayfadır.

Elinizdeki kitap on bölümden meydana gelmektedir. İlk bölümde Vahapzade’nin “Otobiyografim” ve “Ömürden Sayfalar” isimli iki yazısı bulunmaktadır. Bu yazılarda Vahapzade çocukluğuyla beraber devrinin iktisadi, siyasi ve sosyal panoramasını da vermiştir.

Bahtiyar Vahapzade’nin Ömürden Sayfalar kitabından alıntılar:

Bahtiyar Vahapzade, Azerbaycanlı sanatçı ve alimlerin Türkiye’de en çok tanınanıdır. Ülkemizde bugüne kadar Vahapzade’nin birçok kitabı neşredilmiştir. Ancak değişik sahadaki görüşlerini ihtiva eden bir kitabı şu ana dek yayınlanmamıştır.

Bu eksikliği gidermek maksadıyla muhterem Vahapzade’nin çeşitli mevzulardaki makalelerini bir kitap halinde toplamayı gerekli gördük.omurden Sayfalar Bahtiyar Vahapzade

Türk okuyucusu belki de şimdiye dek Azerbaycan Türkçesinden aktarılan en faydalı ve en güzel kitabı okuyacaktır.

Ben 1925 yılı Ağustos ayının 16’sında Azerbaycan’ın dağlık bölgelerinden biri olan ve kadim bir tarihe malik bulunan Şeki’de dünyaya geldim. Şeki’nin dört yanındaki dağlar baştan başa meşe, karaağaç, fıstık ve ıhlamur ormanlarıyla doludur.

2.89/5 (9)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.