Ömür Yarım-Ahmet Balaban

Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabını Oku, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabından Resimli Sözler, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabından En Güzel Alıntılar, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabından Şiirler, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabından Aşk Sözleri, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabından Aşk Şiirleri, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabının Konusu, Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım Kitabının Özeti.

Ahmet Balaban’ın Papillon Yayınları tarafından yayımlanan Ömür Yarım kitabı 224 sayfadan oluşmaktadır.

Ahmet Balaban’ın Ömür Yarım kitabından alıntılar:

Canını çok yaktı değil mi? Bir de o ateşte üşüdün. Ne kadar soğuk yokluğu, hissediyorsun değil mi? Kışın ortasında kalmış kimsesiz bir çocuğun üşüdüğü kadar üşütmese de, üzüyor işte! Neden böyle oldun peki hiç düşündün mü? Benden sana tavsiye, düşünme. “Kafayı yersin.” Neyse lafı fazla uzatmayayım. “Her şeyim dediğin, bir gün herkes olup gidecek.”

Şöyle aşık olabileceğim biri lazım bana. Sımsıkı sarılacağım, güveneceğim, ağladığımda da güldüğümde yanımda olan. Ne biliyim böyle hiç gitmeyecek birisi lazım bana. Öyle ev boş diyebileceğim değil. Annem evde gel elini öptürmeye götüreceğim diyeceğim biri lazım. Lazım ama işte yok. Nerdesin be sen beklediğim insan? Nerdeysen çık gel artık.

Ömür bitiyor…

Mesela sen beni bin kere kırdın, ama ben bir kere söylemedim. Bir kızla tartışırken onun gözlerine iyi bakın. Eğer gözleri doluyorsa üzmeyin onu. Birazcık adam olun. Sarılın.

Cehennem’in dibine kadar yolun var demiştim. Yolunu şaşırdın sanırım. Ne geziyorsun kalbimde?

Sevdiğiniz insanlara pahalı hediyeler yerine, bir kitap alın. İnsanlara okumayı sevdirmeye çalışın. Bu ülkede böyle şeylere ihtiyacımız var.

Hangi dilde sevdin beni? Anlamıyorum.

Sana en güzel papatyaları toplayıp getirebilirim ama sen zaten papatyasın. Ve biliyorsun ki; papatyalar dalında güzeldir. Ve şunu da unutma ki; ben senin dalınım. ”Kırma beni…”omur yarim ahmet balaban resimli sozleri

Ömrümsün diyen kelebek gibiydi ”Seni Seviyorum” deyişin.

Karakterine format atsak, düzelmezsin.

Onu bunu bırak da, beni sevmeyi bırakma…

Ama sana tek ahım var. Çaldığın hayallerimi. Bir başkası senden çalması dileğiyle.

3.91/5 (33)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺