Ölü Gömme Törenleri-Hannah Kent

Hannah Kent’in Kitapları, Ölü Gömme Törenleri Kitabının Yazarı Kimdir, Hannah Kent’in Eserleri, Hannah Kent’in Ölü Gömme Törenleri Kitabını Oku,  Hannah Kent’in Romanları, Gerçek Hayattan Alınmış Eserler, Gerçek Hayattan Alınmış Kitaplar, Hannah Kent’in Ölü Gömme Törenleri Kitabının Konusu, Hannah Kent’in Ölü Gömme Törenleri Kitabını Özeti, Hannah Kent’in Ölü Gömme Törenleri Kitabı Hakkında Yapılan Yorumlar.

Çevirisi Ziya Celayiroğlu’na ait Amazon’da 2013 Eylül ayının en iyi kitabı seçilen Ölü Gömme Törenleri. Hannah Kent tarafından kaleme alınan ”Ölü Gömme Törenleri” yaşanmış bir olayı anlatmaktadır.

Orijinal adı ‘’Burial Rites’’ olan Türkçeye ‘’Ölü Gömme Törenleri ‘’olarak çevrilen kitabın yakın zamanda filmi de çekilecek. Filmde dünyaca ünlü güzel oyuncu Jennifer Lawrence oynayacak.

Avustralya’lı yazar Hannah Kent’in  ‘’Ölü Gömme Törenleri ‘’adlı kitabın konusu ise; 1828 yılında İzlanda’nın kuzeyindeki bir çiftlikte hunharca öldürülmüş 2 erkeğin cinayetiyle suçlanan Agnes Magnusdottir anlatılıyor.

Hannah Kent’in Ölü Gömme Törenleri adlı kitap hakkında yorumlar ve kitaptan alıntılar:

1828’in Mart ayı… İzlanda’nın kuzeyinde bir çiftlikte iki erkek vahşice öldürüldü. Cinayetlerden suçlu bulunan Agnes Magnúsdóttir, idama mahkûm edildi. İnfaz gününe kadar tutulacağı çiftliğin sahipleri ondan hem korkuyor hem de tiksiniyorlardı. Onların gözünde Agnes bir şeytan, bir cadı, cinayete ortak ettiği iki gencin beynini yıkamış bir caniydi.

Koskoca toplumda ona kulak verecek tek bir kişi vardı… Agnes’in isteğiyle, ölümüne dek ona rehberlik etmekle görevlendirilen Rahip Tóti, bu yapayalnız kadının öyküsünü dinlerken, olaylara farklı bakışımızın gerçekliği nasıl kökünden değiştirebileceğini görecekti.

Bütün yaz tarlada çalışan Agnes’in, kış bastırınca tek bir odaya sıkışıp kalan aileyle ilişkisi değişti. Onu dinleyenlerin zihinlerindeki soru gitgide belirginleşiyordu: Cinayeti işledi mi, işlemedi mi?

Bir insanın, olduğunu düşündüğü kişi ile olduğu düşünülen kişi arasındaki fark bir uçuruma dönüştüğünde, o karanlık boşluğa düşmesi an meselesidir ve bazen bunu aşk bile engelleyemez.

Anlatıya doğal bir biçimde yerleştirilmiş olan araştırma bulguları, yazarın ele aldığı konu hakkında derin ve yoğun bir bilgiye sahip olduğunun ispatı… New York Timesolu gomme torenleri hannah kent

Hannah Kent, karmakarışık haldeki tarihsel kayıtları bir araya getirip Agnes’in son aylarını yeniden kurgulamış. Ortaya masallar, şiirler, acı, kapana kısılmışlık hissi, çetin geçen mevsimler ve baştan aşağı yalnızlıkla örülü bir öykü çıkmış… The Telegraph

Olay örgüsü öylesine iyi kurulmuş ki sonunu bilmemiz, öykünün yarattığı heyecanı daha da artırıyor… Guardian

Ölü Gömme Törenleri istisnai bir incelikle kaleme alınmış bir ilk roman; özenle araştırılmış, maharetle anlatılmış, içe dokunan bir öykü… Observer

2.73/5 (11)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.