Oğuz Atay Sözleri

Oğuz Atay’ın Özlü Sözleri, Oğuz Atay’ın Aşk Sözleri, Oğuz Atay’ın Kitaplarından Alıntılar, Oğuz Atay’ın Kitap Sözleri, Oğuz Atay’ın Kitaplarından Sözler, Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar Sözleri, Oğuz Atay’ın Olric Sözleri, Oğuz Atay’ın En Güzel Sözleri, Oğuz Atay’ın Resimli Sözleri, Oğuz Atay’ın En Güzel Şiirleri, Oğuz Atay’ın Şiirleri, Oğuz Atay’ın En Güzel Resimli Sözleri.

Yazar ve şair Oğuz Atay’ın sözleri:

Biliyor musun Olric, benim birçok dostum var. Görüyorum efendimiz, Hepsinin sırtınızda izleri var.

Biliyor musun Olric. Neyi efendimiz? Onunla ne zaman lades oynasak hep o kazandı. Neden efendimiz? Kalbimdeyken nasıl aklımda derdim?oguz atay resimli sozleri

Yemek koyulurken, “bu kadar yeter” dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye ‘anne’ denir. Ve o her şeye değerdir.

Artık gelecek planlarımı hayattan gizli yapıyorum. Sanki hayat, işini gücünü bırakıp planlarımı bozmak için her şeyi yapıyor.

Başkalarının yaptıklarını silmeye çalıştım; mürekkeple yazılmışlar oysa. Ben kurşun kalem silgisiydim, azaldığımla kaldım.

Beklenen hep geç geliyor; geldiği zaman da insan başka yerlerde oluyor.

Ben buradayım sevgili okuyucum, sen neredesin acaba?

Bu düzmece oyun sona ermeli. Kendi benliğimizi bulmalıyız. Yol verip yakarmaktan vazgeçmeliyiz. Rüyalarımızı gerçekleştirmeye çalışmamalıyız, gerçekleri rüya yapmalıyız. Çelişiksiz dikensiz ve düzgün rüyalarımızı yaşamalıyız. Sözümüzün eri olmalıyız: Kırılacak kafaları kırmalıyız. Bize acınmadığı için acımamalıyız.

Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler; ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır.

Can çekişmek nasıl bir şey bilir misin Olric. Hayır efendimiz, nasıl bir şey ? Ona söyleyebileceğin o kadar şey varken susmaktır Olric.

Çok yükseğe çıkamam; bende yükseklik korkusu var. Kimseyi yarı yolda bırakamam; bende ‘alçaklık’ korkusu var.

Daha kaç kez ıskalayacağız hayatı Olric? Oklarımız bitene kadar efendim.

Elimde değil Olric! Ne Efendimiz? Elleri Olric Elleri.

Fotoğraf çekilerken, nedense kendimizi gülümsemek zorunda hissediyoruz. “Yani aslında ona bile mutluluk oyunu oynuyoruz.

Geçer elbet efendim… Bazısı teğet geçer, bazısı deler geçer, bazısı deşer geçer, bazısı parçalar geçer; ama mutlaka geçer.

Gelir mi dersin Olric? Gelmez, gelemez efendimiz. Neden Olric? Yüreği o kadar büyük sevemez de ondan efendimiz.

Güçlü olmak artık beni yoruyor Olric, ki buralarda bilmem, hangi uykunun, hangi köşesinde beklemedeyim hiç gelmeyecek olanı.

Hayatımın başı ve sonu belliydi; hiç olmazsa ortasını kaçırmamalıydım.oguz atay tutunamayanlar resimli sozleri

Hayatta silgim hep kalemimden önce bitti. Çünkü kendi doğrularımı yazacağım yere, tuttum başkalarının yanlışlarını sildim.

Ben ölmek istemiyorum. Yaşamak ve herkesin burnundan getirmek istiyorum.

Ben, senin bilinçaltı karanlıklarına ittiğin ve gerçekleşmesinden korktuğun kirli arzuların, ben senin bilinçaltı ormanlarının Tarzan’ı! yemeye geldim seni. Benden kurtulamazsın. Ben, senin vicdan azabınım!

Beni anlamalısın Çünkü ben kitap değilim, çünkü ben öldükten sonra kimse beni okuyamaz, Yaşarken anlaşılmaya mecburum.

4.1/5 (10)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.