Öğretmen Olmak-Doğan Cüceloğlu-İrfan Erdoğan

Öğretmen Olmak Hakkında Kitaplar, Öğretmenlik İle İlgili Eserler, Doğan Cüceloğlu’nun Kitapları,İrfan Erdoğan’ın Kitapları, Öğretmen Olmak Kitabının Yazarı Kimdir, Doğan Cüceloğlu’nun ve İrfan Erdoğan’ın Öğretmen Olmak Kitabının Konusu, Doğan Cüceloğlu’nun ve İrfan Erdoğan’ın Öğretmen Olmak Kitabını Oku, Doğan Cüceloğlu’nun ve İrfan Erdoğan’ın Öğretmen Olmak Kitabının Özeti, Doğan Cüceloğlu’nun ve İrfan Erdoğan’ın Öğretmen Olmak Kitabını Hakkında.

Doğan Cüceloğlu’nun ve İrfan Erdoğan’ın ‘’ Öğretmen Olmak- Bir Can’a Dokunmak’’ adlı kitabından alıntılar:

Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, bu kitapta genç fidanları taptaze umutlara dönüştüren öğretmenlerimizi konuşuyorlar.

Eğitim ve öğretmenlik hakkında bugüne kadar biriktirdikleri kuramsal, tarihsel ve güncel fikirlerini paylaşmak üzere bir araya gelen Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan, uzun soluklu bir yol arkadaşlığı kurdular. Yaklaşık bir yıla yayılan bir zaman dilimi içinde, sadece İstanbul’da değil, Türkiye’nin çeşitli kentlerinde “öğretmen”i konuştular, tartıştılar ve bütün bu kayıtları, elinizdeki kitabın malzemesini teşkil edecek şekilde düzenlediler.

Nihayetinde ortaya çıkan bu eser, eğitim konusunda Türkiye’nin en birikimli düşünürlerinden Doğan Cüceloğlu ve İrfan Erdoğan’ın yalnızca kendi aralarındaki değil, tüm öğretmenlerimizle kurdukları diyalogun bir ürünü olarak görülmelidir. Ve şimdi bu diyalog, kitabın okurlarıyla devam edecek.

Öğretmen Olmak, sadece okulda değil, yaşamın her alanında, herkese esin kaynağı olmak isteyenlere.

Okumak özgürleştirici ise, okumayan kişi de özgürlüğünü istemeyen kişi oluyor.ogretmen olmak dogan cuceloglu irfan erdogan

Kendinden hareket eden öğretmen kavramını ele aldığımız son sohbetlerimizden birinde, İrfan Hoca şöyle bir vizyonu dile getirdi: ”Öğretmenlerin ismiyle hitap ettikleri öğrenci sayısını bilmiyoruz ama diyelim ki on milyon öğrencinin ismi öğretmenleri tarafından biliniyor. Önümüzdeki yılın sonunda bu sayıyı on beş milyona ulaştırmış olsak, eğitim sistemimiz hızla canlanıp ruh kazanır diye tahmin ediyorum. Bu denli basit ve maliyetsiz bir hamlenin, bize ne getireceğinden emin olunmadan milyarlar harcanarak uygulanan projelerden çok daha olumlu bir değişiklik yaratacağına eminim.

4.29/5 (7)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺