O Muhteşem Hayatınız-Oya Baydar

O Muhteşem Hayatınız Romanının Yazarı Kimdir, Oya Baydar’ın O Muhteşem Hayatınız Kitabını Oku, Oya Baydar’ın O Muhteşem Hayatınız Kitabının Özeti, Oya Baydar’ın O Muhteşem Hayatınız Kitabının Konusu, Oya Baydar’ın O Muhteşem Hayatınız Kitabından Sözler.

Ünü dünyayı sarmış Türkiyeli bir primadonna, bir diva… Onunla ilgili her türlü fotoğrafı, ses kaydını, gazete kupürünü toplamayı hayatının amacı edinmiş, tutkulu hayranı bir müzik öğretmeni… Annesinin izini süren genç bir kadın… Eski fotoğrafların ayrıntılarında gizli, derin bir sır: sadece Diva’nın yaşamının değil, Türkiye’nin yakın tarihinin puslu, karanlık bir kesiti…

Muhteşem hayatlar, parlak dekorların arkasında neler saklar? Muhteşem, ışıltılı, kusursuz görünen yüzümüzde, kendi kendimizden bile sakladığımız ne yıkımlar gizlidir? Kendini tanımak, kendi gerçeğiyle yüzleşmek insanı nerelere sürükler? Oya Baydar, beklenen romanı O Muhteşem Hayatınız’da, her biri kendi kimliğini arayan roman kahramanlarıyla, insanın ve bu coğrafyanın derinliklerine götürüyor bizi. Roman, derinlerde saklı gerçeklerle yüzleşmeye hazır okurunu bekliyor.

Oya Baydar’ın Can Yayınları tarafından yayımlanan O Muhteşem Hayatınız kitabından alıntılar:

Hangisi gerçek hayatım benim? Kendi yaşadığım mı, onun anlattığı mı?

Sürücünün yanındaki koltuğa oturdu. İlişti demek daha doğru olacak. Ben her zamanki yerimde, arka sağ koltuktayım. Yanıma oturmak isterdi, biliyorum; hamle de etti zaten. Şoförüm izin vermedi, siyah Jaguar arabanın ön kapısını açtı, saygılı ama kesin bir ses tonuyla, “Buyurun,” diyerek adamı kendi yanına oturttu.

Edası küçümseyici, sesi dost değil.O Muhtesem Hayatiniz Oya Baydar

Sürekli arkasına dönüp konuşmaktan yorulan boynunu iki tarafa döndürerek rahatlamaya çalışıyor. Orta yaşı yeni aşmış, ne uzun ne kısa, ne zayıf ne şişman, mahcup havasıyla abartık coşkusu bağdaşmayan, sokakta yanınızdan geçerken dikkatinizi çekmeyecek, başınızı bile çevirmeyeceğiniz sıradan bir adam. Koyu renk saçlarına kır düşmeye başlamış. Kırlık şakaklarına doğru yayılıyor. Mesleğini tahmin etmeye çalışıyorum. Tapuda memur ya da bankada veznedar olabilir. Belki de öğretmen.

Yolumuza kestirmeden gidemeyeceğimizi, yolların yollara açılacağını henüz bilmiyorum, bilmiyoruz.

3/5 (3)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺