Not Defteri Replikleri

En İyi En Güzel Aşk Filmlerinden Replikler, Not Defteri Filminden En Güzel Replikler, Aşk Filmlerinden Unutulmaz Replikler, Not Defteri Filminin Unutulmaz Replikleri, Not Defteri Filminden Aşk Sözleri, Not Defteri Filminin Konusu, Not Defteri Filminin Özeti, Not Defteri Filminin Karakterleri, Not Defteri Filminin Yönetmeni, Not Defteri Filmi Hangi Kitaptan Romanda Uyarlanmıştır, Not Defteri Filmi Kaç Yılında Çekilmiştir, Not Defteri Filmi Hakkında.

Nicholas Sparks‘ın orijinal adı The Notebook olan Not Defteri romanı en iyi aşk romanları ile ilgili bir liste de kesin yer alacak bir romandır. Öyle ki Nicholas Sparks‘ın Not Defteri romanı aynı adla sinemaya da uyarlanmış ve Not Defteri filmi en iyi aşk filmleri arasında gösterilen bir filmdir.

En iyi aşk filmleri arasında gösterilen 2004 yapımı özgün adı The Notebook olan Not Defteri filmi Nicholas Sparks‘ın Not Defteri adlı romanından aynı adla sinemaya uyarlanmıştır.

Not Defteri filminin yönetmenliğini Amerikalı film oyuncusu, senaryo ve film yapımcısı Nick Cassavetes yapmıştır.

Nicholas Sparks‘ın Not Defteri romanından uyarlanan filmin senaristleri ise Jeremy Leven ve Jan Sardi’dir.

Not Defteri Filminin Oyuncuları: Ryan Gosling, Rachel McAdams, James Garner, Gena Rowlands, Sam Shepard, Joan Allen, David Thornton, James Marsden, Kevin Connolly

Not Defteri Filminin Karakterleri Kim Kimi Oynuyor: Noah Calhoun karakterinin gençliğini Ryan Gosling, Allie Hamilton karakterinin gençliğini Rachel McAdams, Noah Calhoun karakterinin yaşlı halini James Garner, Allie Calhoun karakterinin yaşlı halini Gena Rowlands, Frank Calhoun karakterini Sam Shepard, Anne Hamilton karakterini Joan Allen, John Hamilton karakterini David Thornton, Lon Hammond karakterini James Marsden, Fin karakterini Kevin Connolly canlandırmıştır.

Not Defteri Filminin Konusu: Yaşlılar için yapılmış bir bakımevinde yaşayan ve çevresindekiler tarafından ‘Duke’ diye çağırılan ihtiyar adam sararmış defterinde yazılı olan bir aşk hikayesini okumaya başlar. Hikaye 1940 yılında başlar. Güney Carolina’da yer alan Seabrook Adası’na Allie Hamilton isimli 17 yaşında bir genç kız gelir. Ailesiyle birlikte tatile gelen Allie, burada yaşayan Noah isimli bir gençle yakınlaşmaya başlar. Aralarındaki sınıfsal ve ekonomik farklılıklara rağmen birbirlerine duydukları hissi engellemez, doyasıya yaşamaya başlarlar. Ancak onları bekleyen ayrılık 2. Dünya Savaşı’nın kızışmasıyla birlikte gelmek üzeredir.

Ryan Gosling ve Rachel McAdams gibi son dönemin yetenekli oyuncularını başrolünde izlediğimiz film savaş ve dramı bir araya getiren filmlerden.

Not Defteri filminin replikleri:

Allie: Kimi seçersem seçeyim birileri mutsuz olacak.
Noah: Lanet olsun birilerinin ne istediğini bırak! Sen ne istiyorsun?

Allie: Neden bana yazmadın, neden. Benim için bitmemişti seni tam yedi yıl bekledim… Ve artık çok geç.
Noah: Sana 360 mektup yazdım, sana bir yıl boyunca her gün yazdım.
Allie: Yazdın mı?
Noah: Evet bitmemişti, hala da bitmedi.

Noah: Benimle kalsan ne olur sanki?
Allie: Seninle kalmak mı neden? Halimize bak şimdiden kavga etmeye başladık.
Noah: Evet hep böyle yapıyoruz! Kavga ediyoruz. Ben kibirli sersem biri olmaya başladığım zaman, sen bunu bana söylüyorsun. Sen baş ağrısı olmaya başladığın zaman da, ben sana bunu söylüyorum. Senin duygularını incitmeye korkmuyorum. Çünkü sen yine bir sonraki baş ağrıtıcı bir şeyi yapmaya koyuluyorsun.
Allie: Ne olmuş yani?
Noah: Yani ilişkimiz kolay olmayacak. Gerçekten zorlu olacak ve buna her gün katlanmak zorunda olacağız. Ama ben bunu istiyorum. Çünkü seni istiyorum. Senin tamamını sonsuza dek istiyorum.unutulmaz ask filmleri

Noah: Benim için bir şey yapar mısın lütfen? Benim için hayatının 30-40 yıl sonrasını gözünün önüne getirmeye çalış lütfen. Eğer o adamla görüyorsan git! Seni bir kez kaybettim ve eğer gerçekten istediğin oysa sanırım tekrar kaybetmeye dayanabilirim. Ama sakın kolay yolu seçme!

Kadınları bilirsin, doğru zamanda, doğru yerde ve doğru şartlarda her şeyi yapabilirler.

 

3.48/5 (29)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺