Nikola Tesla Kendini Anlatıyor-Nikola Tesla

Yıldırımların Efendisi Nikola Tesla Kimdir, Şimşeklerin Efendisi Nikola Tesla Kimdir, Nikola Tesla Kendini Anlatıyor Kitabının Yazarı Kimdir, Nikola Tesla’nın Çocukluğu, Nikola Tesla’nın Yazmış Olduğu Kitaplar, Nikola Tesla’nın Yazmış Olduğu Kitaplar Eserler, Nikola Tesla Otobiyografi Kitapları, Nikola Tesla’nın Hayatını Anlatan Kitaplar, Nikola Tesla İle İlgili Yazılmış Kitaplar, Nikola Tesla İle İlgili Yazılmış Eserler, Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor Kitabını Oku, Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor Kitabının Konusu, Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor Kitabının Özeti, Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor Kitabından Sözler.

Türkiye’de Geoturka Yayımcılık tarafından yayımlanan Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor kitabının Türkçe çevirisini İnci Yılmazlı yapmıştır.

Nikola Tesla’nın Nikola Tesla Kendini Anlatıyor kitabından alıntılar:

Gerçek ödüller, hiçbir zaman yapılan iş ve gösterilen fedakârlıklarla doğru orantılı değildir.

Dünyanın en sıra dışı bilim insanlarından biri olan Nikola Tesla, kendi kaleminden hayatını anlattığı kitabı ile ilk kez Türkçede!

Dünyanın en önemli bilim insanlarından birisi olarak kabul edilen Nikola Tesla bu kitabında kendi kaleminden hayatını anlatıyor; çocukluğundan, eğitiminden, icatlarından, rakiplerinden bahsediyor. Tesla’nın hayatını okurken, sıra dışı bir dâhinin yaşadıklarına tanıklık edeceksiniz.Nikola Tesla Kendini Anlatiyor Nikola Tesla

‘’Ben asıl işi yapmak için hiç acele etmem. Bir fikrim olduğunda önce onu hayalimde geliştirmeye başlarım. Konstrüksiyonu değiştiririm, geliştiririm ve cihazı ilk önce zihnimde çalıştırırım. Benim için, türbinimi aklımda ya da atölyemde çalıştırmak aynı şeydir. Eğer dengesizlik varsa notlarımı alırım. Arada hiçbir fark yoktur, sonuçlar aynıdır. Bu şekilde, bir fikri hiçbir şeye dokunmadan hızlıca geliştirebilir ve mükemmel bir hale getirebilirim. Eğer zihnimde icadımla ilgili düşünebildiğim her şeyi yaptıysam ve hiçbir yerde hata görmüyorsam, beynimin bu ürününü somutlaştırabilirim. Cihazım da çalışmasını düşündüğüm şekilde çalışır ve tüm deney süreci planladığım şekilde gerçekleşir. Yirmi yıl içinde bir kere bile aksama olmadı. Neden olsun ki?’’

4.18/5 (17)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺