Nicolas Anelka Kimdir Sözleri

Fransız futbolcu Nicolas Anelka’nın Hayatı, Söylediği Sözler.

Nicolas Anelka Kimdir?

14 Mart 1979 tarihinde Fransa’da doğan Nicolas Anelka’nın tam adı Nicolas Sebastien Anelka’dır.

Profesyonel futbol kariyerine Fransa’nın Paris Saint-Germain takımında başlayan dünyaca ünlü futbolcu Nicolas Anelka birçok farklı takımda futbol oynadı. Nicolas Anelka en fazla transfer ücreti ödenen futbolcular arasında dünya sıralamasında üst sıralarda yer aldı.

2005 yılında Fenerbahçe’ye transfer olmuştur. Nicolas Anelka, Fenerbahçe’de 2005-2006 yılları arasında futbol oynadı.

Nicolas Anelka, Paris Saint-Germain, Arsenal, Real Madrid, Liverpool, Manchester City, Fenerbahçe, Bolton Wanderers, Chelsea, Shangai Shenhua, Juventus, West Bromwich Albion, Mumbai City FC takımlarından futbol oynadı.

Nicolas Anelka, Fransız milli takımda da forma giymiştir. 185 cm boyundaki Fransız futbolcu Nicolas Anelka forvet mevkiinde futbol oynamaktadır.

Nicolas Anelka Müslüman Oldu.

Nicolas Anelka, 2004 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde iken Müslüman oldu. Nicolas Anelka Müslüman olduktan sonra Abdul-Selam Bilal ismini aldı.

Nicolas Anelka, Barbara Tausia adlı Belçikalı bir koreograf ile evlendi.  Nicolas Anelka ve Barbara Tausia çiftinin iki oğlu vardır.

Le Boulet adlı 2002 yapımı filmde Nicolas isimli bir futbolcuyu canlandırmıştır.

Nicolas Anelka’yı kısaca tanıdıktan sonra şimdi Nicolas Anelka’nın sözlerini paylaşalım.

Nicolas Anelka’nın sözleri:

Deplasmana giderken yolda taraftarlar çeviriyor baklava veriyorlar, havaalanına geçiyoruz yine baklava veriyorlar.nicolas-anelka-sozleri

Ben burada kalmak ve BAE’nde bir kulüp de oynamak için hazırım ve İngiltere ya da Fransa’ya dönmek için istekli değilim.

Özellikle Fenerbahçe taraftarının bizleri ismimizle çağırıp yumruk şov yaptırmalarını unutamıyorum.

Türkiye’de 1,5 sene futbol oynadım. Bana Türkiye’ye gelirken en büyük takımın Fenerbahçe olduğu söylenmişti. Ama Türkiye’ye gelince gördüm ki o ligde Fenerbahçe’den başka büyük yok.

2/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺