Nalan Güven Röportaj

Erkek Severse, Ayten, Aşk Ölümdür, Eylüller Yazdım Sana ve Sevdanın Adı Bulut Kitaplarının Yazarı Nalan Güven İle Yapmış Olduğumuz Röportaj Sizlerle:

Merhaba Nalan Hanım Öncelikle Sizi Yakından Tanıyabilir Miyiz, Nalan Güven Kimdir? Kendinizden Kısaca Bahsedebilir Misiniz?

Nalan Güven: Merhabalar. İstanbul doğumluyum. Erenköy Kız Lisesi ve ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. 20 yıl boyunca özel bir şirkette mühendislik ve yöneticilik yaptım. Mesleğimin yanı sıra edebiyat, musiki ve resim sanatları ile hep iç içe oldum. Ortaokuldan beri hikâye, deneme ve şiirler yazıyorum. Bu yönde kendimi daha çok geliştirmek için uzun yıllar yazı atölyelerine katıldım.  Çeşitli sanat ve edebiyat dergilerinde yazılarım, şiirlerim çıktı. Halen Anadolu Üniversitesi Türk Dili Ve Edebiyatı Bölümü’ne devam ediyorum. Evliyim ve bir oğlum var.

Şu An Herhangi Bir Yayın Organında Yazı Yazıyor Musunuz?

Nalan Güven: Halen ikisi edebiyat dergisi olmak üzere üç farklı dergide her ay yazılarım çıkıyor. Bunlar; Edebiyatist Dergisi, Ana Kültür Sanat Dergisi ve Yelpaze Bahçeşehir Dergisi’dir.

Facebook, Twitter, Instagram Gibi Sosyal Medyaları Kullanıyor Musunuz?

Nalan Güven: Aktif olarak sosyal medyayı kullanıyorum. http://www.nalanguven.com.tr/  olan şahsi sitemden http://nalanguven.blogspot.com.tr/ olan bloğumdan ve facebook, twitter, instagram üzerinden okurlarım bana ulaşabilir ve de takip edebilirler.

En Çok Beğendiniz Yazar Kimdir?

Nalan Güven: Peyami Safa, Cemil Meriç, Yusuf Atılgan, Sabahattin Ali ve günümüz yazarlarından Ayşe Kulin’i ilk etapta sayabilirim. Yabancı yazarlardan da ilk aklıma gelenler; Irvin D. Yalom,AndréGıde ve Cengiz Aytmatov.

Şimdiye Kadar Yayımlanmış Kaç Tane Kitabınız Var?

Nalan Güven: Beş kitabım yayınlandı. Ayten, Aşk Ölümdür, Erkek Severse, Sevdanın Adı Bulut ve Eylüller Yazdım Sana.

Kitaplarınızda Kadın ve Erkek İlişkileri Hakkında Çok Derin Analizler Bulunuyor, Bu Karakterlerin Esin Kaynağı Nedir?

Nalan Güven: Yaşamın ta kendisi… İyi bir gözlemci ve okuyucu olmanın da etkisi büyüktür diyebilirim. Romanlarımda dile getirmeye çalıştığım insani ilişkiler aslında içinde bulunduğumuz gündelik yaşamın birer parçası.

Hayranlarınıza Söylemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı? Röportaj İçin Teşekkür Ederiz. Eklemek İstediğiniz Bir Şey Var Mı?

Nalan Güven: Ben teşekkür ederim bu güzel sorularınız ve söyleşiniz için. Erkek Severse kitabım Hz. Mevlânâ’nın sözü ile başlamaktadır. İzninizle onu paylaşmak isterim. Zira bundan daha güzel bir mesaj düşünemiyorum;nalan guven roportaj

Her ne istiyorsan kendinde ara…

Senin içinde bir can var, o canı ara…

Senin dağının içinde hazine var, o hazineyi ara…

Nalan Güven’e Bu Güzel Röportajı İçin Teşekkür Ederiz. www.kitapsozler.com

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.