Mutlu Olmak İsteyen Adam-Laurent Gounelle

Laurent Gounelle’nin Romanları, Mutlu Olmak İsteyen Adam Kitabının Yazarı Kimdir, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Romanını Oku, Laurent Gounelle’nin Kitapları, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Kitabından Sözler, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Kitap Alıntıları, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Kitabının Konusu, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Romanının Özeti, Laurent Gounelle’nin Mutlu Olmak İsteyen Adam Romanı Hakkında.

Genellikle kitaplarında kişisel gelişim ve psikolojik sorunlar üzerine değinen ve ‘Tanrı Daima Tebdil-i Kıyafet Gezer‘ adlı kitabın yazarı Laurent Gounelle’nin ‘Mutlu Olmak İsteyen Adam’ adlı kitabından alıntılar:

Hayatta tam anlamıyla mutlu olamamış ama mutluluğa ulaşmaktan başka bir amacı olmayan bir adamın hikâyesini yazmak istedim. Yaşlı bir bilgeyle karşılaşması kendisine koyduğu engelleri görmesini ve kendim özgürleştirmek için nasıl bir tavra sahip olması gerektiğim anlamasını sağlıyor. Bu hikâyeyle insanların kendileri, başkaları ve dünya hakkında düşündüklerinin gerçeklik olmadığını ama gerçekliği kendi düşünceleri doğrultusunda nasıl kuracaklarını göstermek istedim… Laurent Gounelle

İnsanlara işitmeyi arzuladıkları şeyi söyleyerek gelişimine yardım edemeyiz.

Şifacının teşhisi kesin: Sağlığınız gayet yerinde ama… mutlu değilsiniz.

Yaşlı adam şikâyetimin ne olduğunu sordu. Bu soru üzerine, aniden, burada olma nedenim aklıma geldi. Hasta olmadığıma göre, tam olarak ne arıyordum? Yeteneğine dair elimde hiçbir kanıt olmayan, dürüstlüğünü ve samimiyetini hissetmeye başladığım bir adama vakit kaybettirecektim.

Yüzünde iyilik dolu, bir nevi tarafsız bir ifade vardı. Hatta yüzünde, beni maruz bıraktığı acıyla çelişen bir tür iyilik ifadesi vardı.mutlu olmak isteyen adam Laurent Gounelle

Yoldan geçenlere sormak. Bir erkek olsam da, adres sormayı bugüne kadar hiç dert etmedim. Çoğu erkeğin yol sormaya tenezzül ettiğinde kendini erkekliğini yitirmiş hissettiğini görmüşümdür. “Yolu biliyorum,” anlamına gelen bir sessizliğin içine kapanmayı tercih ederek bulundukları yeri saptarmış gibi yaparlar ve sonunda tamamen kaybolunca da, kanlan onlara, “Sana demiştim, sormamız gerekiyordu,” der.

2.8/5 (5)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺