Mustafa Pehlivanoğlu’nun Annesine Yazdığı Mektubu

Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun Annesine Yazdığı Mektup.

12 Eylül’de idam edilen Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun idam edilmeden önce annesine mektup göndermişti.  Mustafa Pehlivanoğlu’nun annesine gönderdiği mektupta şunlar yazıyordu.

12 Eylül 1980 Darbesi’nde birçok masum insan idam edilmişti. Sağcısı, solcusu birçok genç idam sehpalarına gönderilmişti. Birçok insana işkence yapılmıştı. İdama gönderilen gençlerden biri de Mustafa Pehlivanoğlu’ydu.

12 Eylül Darbesi’nde İlk İdam Edilen Ülkücü

Mustafa Pehlivanoğlu 3 Mart 1958 tarihinde Ankara’nın Ayaş ilçesinde doğdu. 12 Eylül 1980 darbesinden önce yapılan yargılama sonunda idam cezasına çarptırılmıştır. Mustafa Pehlivanoğlu, 12 Eylül Darbesi’nden sonra idam edilen ilk ülkücüdür. Mustafa Pehlivanoğlu idam edildiğinde 22 yaşında idi.

TRT TV Filmleri Projesi kapsamında çekilen 33 filmden biri olan Ankara Yazı-Veda Mektubu filminde 12 Eylül darbesinden sonra idam edilen ülkücü Mustafa Pehlivanoğlu’nun hikâyesi anlatılmıştır.

Mustafa Pehlivanoğlu’nun idam edilmeden önceki mektubunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, başbakan olduğu 2010 yılında AK Parti meclis grup toplantısında okumuştu.

Ülkücü Şehit Mustafa Pehlivanoğlu’nun Annesine Yazdığı Mektubu Oku.

Sevgili anneciğim ve babacığım, sizler beni bu yaşa kadar büyüttünüz ve yetiştirdiniz. Benim sizlere karşı islemiş olduğum hataları ve suçlarımı affedin. Hakkınızı helal edin. Ben sizlerin bir evladınız olarak, bugüne kadar Cenab-ı Hakkın ve Onun Resulünün, Yüce Peygamberimizin yolundan ayrılmadım. Alın yazımız böyle yazılmış. Kader ne ise onu çekeceğiz. Ben de kardeşim Haydar gibi bir an önce Allah’ın huzuruna çıkacağım. Eğer benim günahım varsa Cenab-ı Allah’ın huzurunda çekmeye hazırım. Yok, bir yanlışlık sonucu ölümüme karar verenler, idam edenler Allah’tan bulsunlar. Şunu hiç bir zaman unutmasınlar ki, Mustafa’lar ölür, Allah davası ölmez, milliyetçilik yaşar. Kellemi verdiğim bu yolun zaferi yakındır. Zafer her zaman Allah’a inananlarındır.mustafa-pehlivanoglu-mektup

Bunun için hiç üzülmeyin. Cenazemin arkasından ağlamayın, günahtır. Sizden ricam ağlamayın. Anne, sizlerle helalleşmek isterdim, fakat olmadı. Hakkım varsa, hepinize helal olsun, siz de helal edin.

Son olarak, abime, yengeme, yiyenime, bacıma selam eder, haklarını helal etmelerini dilerim. Nişanlıma da selam eder, Cenab-ı Allah’ın mutlu bir yuva kurması için ona yardımcı olmasını dilerim.

Oğlunuz Mustafa

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.