Mustafa Denizli Sözleri

Mustafa Denizli’nin Futbol Sözleri, Mustafa Denizli’nin İçimizdeki İrlandalılar Sözü, Mustafa Denizli’nin Söylediği Sözler, Mustafa Denizli’nin Spor İle İlgili Sözleri, Mustafa Denizli’nin Galatasaray Hakkındaki Sözleri, Mustafa Denizli’nin Yorumları, Mustafa Denizli’nin Şampiyonluk Hakkındaki Sözleri, Mustafa Denizli’nin Unutulmaz Futbol Sözleri.

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’da şampiyonluk yaşayan tek teknik direktör olan Mustafa Denizli’nin unutulmaz sözleri:

İrlanda’yı yendik, ama önemli olan içimizdeki İrlandalıları yenmek. İrlanda milli maçı öncesi yapılan eleştirilere cevap olarak söylediği söz.

Rakiplerimizin kadrolarını güçlendirmesi sadece lige heyecan katar, şampiyon yine biz olacağız. Rakip takımların yıldız futbolcuları transfer etmeleri üzerine sorulan soruya vermiş olduğu cevap.

Bizim için önemli değil, Tabata yokken de Gaziantepspor’u 3 defa yenmiştik. Beşiktaş’ın farklı kazandığı maç sonrası kazanmanızda ki önemli bir etkende Tabata’nın yokluğu dedikten sonra verdiği cevap.

Onların futbol bilgisi kadar benim unutmuşluğum vardır. Kimse bizim kadar bu takımı düşünemez.

Kuş alışıksa kafese döner. Puan kayıplarından sonra hiç kuşun kafesten kaçtığını düşündünüz mü? Sorusuna verdiği cevap.

Kimse merak etmesin biz İstanbul’da Neuchatel’i 5-0 yeneriz! 28 Ekim 1988 tarihinde İsviçre’de oynanan ve Neuchatel’in 3-0 kazandığı maç sonrası söyledi söz. Mustafa Denizli’nin dediği gibi 9 Kasım’daki rövanş maçını Galatasaray 5-0 kazandı.

Yüzde 51. Bir maç öncesi analiz yaparken söylediği söz.

10,5 numara. Beşiktaş’a transfer edecekleri ismin orta saha-forvet karışımı olacağını anlatmak için kullandığı cümle.

Kargalar bana kılavuzluk edemez. O zaman burnumuz kötü yerlere gider. Kargaların çeşitleri vardır; leş kargaları vardır, kılavuz kargalar vardır. İkisinden de hayır gelmez.

Hayatımda tribünlere kaç kadın var diye bakmadım. İran tribünlerinde hiç kadın olmamasının sorulması üzerine verdiği cevap.

Türkiye’de oynayacağımız maçlarda hiçbir takım bizden puan alıp gidemez. Euro 2000 elemelerinde Almanya, Kuzey İrlanda, Finlandiya ve Moldova kurasıyla ilgili yorumu.

Egolarımın kendimden başka kimseye zararı yoktur. Stratejik hatalarım yoktur, stratejik başarılarım vardır. İran’ın PAS takımına imza attıktan sonra söylediği söz.

Bu, Türk futbolunda zincirlerin kırıldığı gündür. Türk insanının kafasının içinin değiştiği gündür. Neuchatel maçı, 5-0’la sonuç olarak bir şey ifade etmeyebilir, benim için etmez de. Ama bunu birinin yapması gerekirdi. Bu sonuç Galatasaray’la olmuş, Fenerbahçe’yle olmuş… Türk takımlarından birinin bunu mutlaka yapması lazımdı. İşte az evvel de söyledim, çok uzun yıllar boyunca, bizler sporcu olarak, ben bir ecnebi maçında, bana gülen bir hocaya daha rastlamadım! Yüzünde korkuyu, gözlerinde dehşeti okudum ben! Böyle nasıl kazanayım? mustafa-denizli-resimleri-sozleriUnutulmaz Maçlar adlı belgesel de 5-0′ biten Neuchatel galibiyetini anlatırken söyledikleri.

Oy birliğiyle geldim oy birliğiyle gidiyorum. Vicdanım rahat. Hayırlı olsun. Teknik direktörlük yaptığı Fenerbahçe’den kovulması üzerine söylediği söz.

Kweuke kim? Rizespor’a kazandıracağı 2-3 puan için böyle bir futbolcuya katlanılır mı? Yazıklar olsun! Ben böyle bir futbolcu ile aynı havayı aynı atmosferi solumak dahi istemem. Kweuke ile Hikmet Karaman arasındaki kriz üzerine söylediği söz.

2.88/5 (8)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.