Münir Özkul Sözleri

Münir Özkul’un Özlü Sözleri, Münir Özkul’un En Güzel Sözleri, Münir Özkul’un Yeşilçam Hakkındaki Sözleri, Münir Özkul’un Sinema Sözleri, Münir Özkul’un Yaşar Usta Repliği, Yaşar Usta’nın Replikleri, Münir Özkul’un Röportajları, Münir Özkul’un Resimleri, Münir Özkul’un Fotoğrafları, Münir Özkul’un Film Replikleri, Münir Özkul’un Replikleri, Münir Özkul’un Unutulmaz Replikleri, Münir Özkul’un Yeşilçam Replikleri, Münir Özkul’un Söylediği Sözler, Münir Özkul’un Bizim Memleket Sözleri.

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Münir Özkul’un sözleri:

Bak evlat; dünyada sadece ve sadece “şarkılar” yalan söylemez.

Bak beyim, sana iki çift lafım var! Koskoca adamsın, paran var, pulun var, her şeyin var binlerce kişi çalışıyor emrinde. Yakışır mı sana ekmekle oynamak? Yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? Ama nasıl yakışmasın ki. Sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören, anlamıyor musun beyim bu çocuklar birbirlerini seviyor. Ama ben boşuna konuşuyorum, sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. Sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi Saim Bey. Sen mi büyüksün? Hayır, ben büyüğüm, ben Yaşar Usta. Sen benim yanımda bir hiçsin anlıyor musun, bir hiç, gözümde pul kadar bile değerin yok ama şunu iyi bil; Ne oğluma ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın, yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi çünkü biz birbirimize para pul ile değil sevgiyle bağlıyız. Bizler birbirimizi seviyoruz, biz bir aileyiz, biz güzel bir aileyiz. Bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun. Dokunma artık aileme, dokunma çocuklarıma, dokunma oğluma, dokunma gelinime. Eğer onların kılına zarar gelirse, ben. Ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben Yaşar Usta! Hiç düşünmeden çeker vururum seni. Anlıyor musun? Vururum ve dönüp arkama bakmam bile!.. Bizim Aile Filmindeki Yaşar Usta Repliğimunir ozkul sozleri

Paşa oğlum diye severdi. Ben 15 yaşına kadar paşa olacağım diye yetiştim. Fakat bu sinema ve tiyatro merakı başlayınca olamayacağımı anladım maalesef. Annemi razı etmek çok zor oldu. İler de çok çok bunalımlara düştüm bu yüzden. Çünkü annem başarımı görmeden vefat etti.

Nedense bizim memleketimizde midesi bozulan insan hastaneye gidebilir normal karşılanır ama kafası bozuldu mu, kafası bozulmuş derler onun hastanesi de var. Oraya gittiniz mi ayıp sayılır.

3.93/5 (41)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.