Moussa Sow Sözleri

Fenerbahçe’nin Efsanevi Futbolcuları Arasında Yer Alan Fransa Doğumlu Senegalli Milli Futbolcu Moussa Sow’un Sözleri:

2012-2015 yılları arasında Fenerbahçe’de futbol oynamış Senegalli futbolcu Moussa Sow’un en güzel, resimli, özlü sözleri:

Röveşatayla gol atmak daha zor ama normal gol atmak da zor. Her iki türlü gol atmak zor bir iş.

Şaşırmadım. Senegalli futbolcu Moussa Sow’un İstanbul’daki saldırıya duyarsız kalan Fransız Le Parisien gazetesinin Avrupa’nın diğer ülkelerindeki terör saldırılarını tam sayfa manşete taşıdığına dikkat çekerek Twitter hesabında paylaştığı tepki dolu tweet.

Gerekirse futbolu bırakırım ama orucumu tutarım. Para dünyada geçerlidir. Bir Müslüman olarak, ahiretimi düşünmek zorundayım.

Şartlar ne kadar ağır olursa olsun orucumu bozmam, ben hayatım boyunca hep oruç tuttum ve bana kimse ‘oruç tutamazsın’ diyemez.

Hayatım boyunca Türkiye’de en çok saygı duyduğum çok güçlü bir insansınız. Sizi çok seviyorum. Damarınızdaki son damla kana kadar kulübe her şeyinizi veriyorsunuz, Fenerbahçe’yle yaşıyorsunuz. İnşallah insanlar sizi daha fazla üzmez… Aziz Yıldırım Hakkında.

Kariyerimde çok şeyler yaşadım ancak Fenerbahçe’de yaşadıklarımı başka yerde yaşamadım, yaşamayacağımı da düşünüyorum. Gitmiş olmak için değil, kariyerim için bu kararı verdim. Buradakiler, hayatımın sonuna kadar kalbimin bir yerinde kalacak. Burada o kadar saygı gördüm ki, bazen ben bile şaşırdım. Ayrılıyorum ama kalbim burada. Fenerbahçe’nin büyük hedefleri var. Türkiye ‘de şampiyon ve Avrupa’da başarılı olacağına inanıyorum.

Avrupa’da beni isteyen çok kulüp vardı. Ama benim tercihim Fenerbahçe oldu. Çünkü Müslüman bir ülke ve aynı zamanda Fenerbahçe çok büyük bir kulüp, çok büyük oyuncuları var. Nicolas Anelka buradaydı, Mamadou Niang buradaydı ki; benim için çok özel bir oyuncudur. Issiar Dia da benim kardeşim ve o da burada oynuyor. Stattaki ambiyans ve tüm kulüple ilgili bana anlatılanlardan sonra bu kararı verdim. Gözlerimden anlaşılıyordur. Burada olmaktan çok mutluyum. Bu kararı verdiğimiz için ve burada olduğum için mutluyum.

Benim kalbim her zaman Fenerbahçe’de.

Demba Ba ile çok sık vakit geçiriyorum. Onun için yapılan besteleri duydum. Bu onun güzel işler yaptığını ve insanlara güzel şeyler verdiğini gösteriyor. Sadece ‘Maşallah’ diyebilirim. Bazen Fenerbahçeliler’den bile duyuyorum ona yapılan besteleri.

Kariyerimde çok şey yaşadım. Fenerbahçe’de yaşadıklarımı heralde başka hiçbir yerde yaşamadım ve bundan sonra da yaşayacağımı düşünmüyorum.Moussa Sow resimli Sozleri

Ben, Fenerbahçe’yi terk etmiyorum. Bu taraftarı kalbimde taşıyacağım ve onları hiçbir zaman unutmayacağım. Bazen öyle hatalar yapıyordum ki bana verilen desteğe şaşırıyordum. ‘Neden bana?’ diyordum. Demek beni çok sevdiler. Bunun için Allah’a şükürler olsun. En başta başkanımız Aziz Yıldırım’a, Terenao’ya, Hasan Çetinkaya’ya ve Ali Yıldırım’a teşekkür ediyorum. Çalıştığımız herkese ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum. Bütün futbolcu arkadaşlarıma da teşekkür etmek istiyorum…

Hakemlerin görevi sahada karşılaşmayı yönetmek. Onlar da insandır, hata yapabilir.

3.07/5 (15)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.