Mönüde Aşk Var-Nicolas Barreau

Fransız Genç Yazar Nicolas Barreau’nun Mönüde Aşk Var Romanı Artık Türkçe.

Romanları çok satanlar yazarlardan olan Nicolas Barreau’nun Mönüde Aşk Var romanı Doğan Kitap etiketi ülkemizde çıkmıştır.

Doğan Kitap tarafından 2014 yılında yayımlanan Nicolas Barreau’nun Mönüde Aşk Var kitabının Türkçe çevirisini Gül Gürtunca yapmıştır.

Gül Gürtunca tarafından Türkçe çevirisi yapılan Nicolas Barreau’nun Mönüde Aşk Var kitabı 272 sayfadan oluşmaktadır.

Seine Nehri’ne bakan köprünün demirliklerine tutunmuş, ay ışığının suyun üzerindeki aksini izliyordu, Aurélie. O Kasım ayında hayatında hiç olmadığı kadar mutsuzdu belki de. Elini tutan insanlar ansızın ortadan kaybolmuşlardı.

Aurelie, Paris’in ara sokaklarından birinde babasından yadigâr tarifleri pişirip sunduğu ufak restoranında, sakin, sıradan ve mutlu sayılabilecek bir yaşam sürmektedir. Gelgelelim 2008 yılının Kasım ayı, hayatını küçük bir maceraya çevirecek gelişmelerin miladı olur. Önce ani bir kalp kriziyle babasını kaybeder, sonra erkek arkadaşı tarafından terk edilir.

Yağmurlu ve karanlık bir Paris akşamında bir kitapçıda keşfettiği Kadınlar Gülümseyince adlı kitap maceranın ilk adımı olacaktır. Çünkü roman onun restoranında geçmekte, ona çok benzeyen bir kadını anlatmaktadır.

Mönüde Aşk Var, kelimenin tam anlamıyla Parisli bir kitap. Fransız mutfağının dumanı üstünde yemek kokularının satır aralarında kol gezdiği, şehrin kafelerinde, bulvarlarında, kitapçılarında, parklarında hatta mezarlarında buluşan karakterlerin anbean Paris’i yaşadığı bu kitapta yazar dili ve üslubuyla, okurlarını Noel arifesinde aşk şehrinin kalbine davet ediyor.

Nicolas Barreau’nun Mönüde Aşk Var kitabından alıntılar:

Gözleri, insanın aklını başından alacak kadar güzeldi.

Bazen insanın talih kuşuna, konacağı kafayı göstermesi gerekebilir.

Güzel bir rüyanın içindeydim, ancak bu rüya aynı zamanda bir kabustu da.

Yağmurdan sonra mutlaka güneş doğar.

Geçen yılların hiçbir anlamı yoktur, önemli olan o süre zarfında yaşananlardır.

Keder, yağmuru hiç dinmeyen bir diyardır, ama üzerinde hiçbir şey yetişmez.monude ask var nicolas barreau

Kadınların gülümseyişi Tanrı’nın bizlere bir armağanıdır ve her aşk bir kadının gülümsemesiyle başlar.

Mutsuzsam ya da kendimi huzursuz hissediyorsam dışarıya çıkar, kendim için çiçek alırım. Elbette mutluyken de çiçekleri severim, fakat hiçbir şeyin yolunda gitmediği zamanlarda çiçekler benim için yeni bir dönemin başlangıcı, ne olursa olsun bozulmayacak, sorunsuz, kusursuz bir düzenin göstergesi gibidir.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺