Mircea Lucescu Sözleri

Rumen eski futbolcu, teknik direktör olan Türkiye’de Galatasaray ve Beşiktaş’ın teknik direktörlüğünü yapmış Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımının teknik direktörü Mircea Lucescu’nun sözleri:

Şuna artık bir açıklık getirelim. Ben şu an Shakhtar’ın başındayım. Hiç kimseye bir söz vermedim. Kimseyle konuşmadım. Mayıs ayında sözleşmem bitiyor. O zaman elbette bir karar vereceğim. Ancak önceliğim her zaman Shakhtar olacak. Bu kulüple asla unutmayacağım anılara sahibim. 2016 yılında Trabzonspor’un teknik direktörlüğüne gelecek söylentileri üzerine yaptığı açıklama.

Galatasaray iyi bir teknik adam buldu. Fikrimce Terim, Galatasaray’a yeniden başarıyı getirecek. Bu sayede Galatasaray’ın yeninden Avrupa’da sesini duyurması mümkün olabilir.

40 yıllık kariyerimde onun gibisini görmedim. Zidane’nin yerinde olabilirdi. Onun için her zaman üzülüyorum. Sergen Yalçın için.

İstanbul’da geçirdiğim zamanı doya doya yaşadım ve güzel hatıralarla ayrıldım. En çok da harika Türk taraftarını özledim. Türk taraftarı şahane insanlardan oluşuyor. İstanbul’u da çok özledim; boğazı, tarihi mekânları her şeyini özledim İstanbul’u çok beğeniyorum.

 

Türkiye’ye geri dönmek için çok yaşlıyım. Yeniden başlamak bir Türk takımı ile çalışmak onu büyütmenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum. Türkiye’de sonuç almak ve başarının devamlılığını sağlamak çok zor. Bütün bunlardan dolayı burada kalmayı, Türkiye’ye yeğlerim. Çünkü burada emeğimin karşılığını alabiliyorum.Mircea Lucescu Sozleri

Ukrayna’daki zor günler geçiyoruz. Evimizde oynamak yerine, sürekli başka statlarda oynamaktan yoruldum. Politik durum Ukrayna’dan ayrılmama sebep olabilir; sadece politik değil, aynı zamanda sportif durumlar da.

Türkiye, Çavuşesku’nun Romanya’sından bile daha kötü.

Köpekler istedi diye atlar ölmez.

2/5 (1)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.