Mimarlık Tarihi Nedir?-Andrew Leach

Mimarlık Tarihi Nedir Kitabının Yazarı Kimdir, Mimarlık İle İlgili En İyi Kitaplar, Andrew Leach’in Mimarlık Tarihi Nedir Kitabının Konusu, Andrew Leach’in Mimarlık İle İlgili Kitapları, Mimarlık Tarihi İle İlgili En İyi Kitaplar, Andrew Leach’in Mimarlık Tarihi Nedir Kitabının Özeti, Andrew Leach’in Mimarlık Tarihi Nedir Kitabından Notlar, Andrew Leach’in Mimarlık Tarihi Nedir Kitabından Sözler.

Andrew Leach’in 150 sayfadan oluşan Mimarlık Tarihi Nedir? Kitabı 2015 yılında Koç Üniversitesi Yayınları’ndan çıktı.

Andrew Leach’in Mimarlık Tarihi Nedir? Kitabından alıntılar:

“Mimarlık tarihi nedir?” 19. yüzyılın sonundan itibaren kültürel tarih ve sanat tarihi biçiminde yaygınlık kazanmaya başlayan modern akademik alan için sorulan bir soru. Bu soruyla birlikte, mimarlık tarihi üzerine yazan ve mimarlık tarihçilerinin çalışmalarını inceleyenlerin karşılaştığı kavramsal sorunlara Andrew Leach’in incelikli üslubuyla bir giriş yapılıyor.

Mimarlık tarih yazımına ilişkin yaklaşımların değerlendirildiği kitapta, tarihsel mimarlık bilgisinin oluşma, toplanma ve yayılma yolunu biçimlendiren temel sorunlar ortaya konuyor.Mimarlik Tarihi Nedir Andrew Leach

Modern mimarlık tarihinin kendi sınırları ve ilgileri hakkında bilgi edindiği retorik, analitik ve tarihselci gelenekler irdelenerek 20. ve 21. yüzyıldaki mimarlık tarihçilerinin karşılaştıkları çatışmalar ele alınıyor. Ayrıca son dönemdeki mimarlık tarih yazımının tarihi ve mimarlığın “kuram dönemi”nin mimarlık tarihçileri üzerindeki etkisi inceleniyor.

Andrew Leach, Avustralya’da bulunan Griffith Üniversitesi’nde öğretim üyesidir.

Henüz Oylama Yapılmadı.

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺