Michel Platini Sözleri

UEFA Eski Başkanı Olan Bir Dönemin Efsane Futbolcularından Michel Platini’nin Resimli, Ünlü, Unutulmaz Sözleri.

21 Haziran 1955 tarihinde Fransa’da doğan Michel Platini’nin tam adı Michel François Platini’dir.

Uefa başkanlığı yapmış olan Fransız eski futbolcu ve teknik direktör Michel Platini, futbol yaşamında dönemin ünlü futbolcuları arasında yer almıştır.

Michel Platini; AS Nancy, Saint-Etienne, Juventus kulüplerinde futbol oynamıştır.

Michel Platini, 2006 yılında EUFA Başkanı seçilmiş ve 2015 yılında ise FIFA Etik kurulu tarafından ihaleye fesat karıştırmak ve usülsüz ödeme yapmakla itham edilmesinden dolayı Michel Platini 2015 yılında UEFA Başkanlığından istifa etmiştir.

UEFA eski başkanı, futbolcu ve teknik direktör Michel Platini’nin hayatından kısaca bahsettik sonra Michel Platini’nin sözlerine yer verelim.

Michel Platini’nin sözleri:

Büyük takımlar aldıkları kupalarla, küçük takımlar büyük takımlara karşı aldıkları skorlarla övünürler.

Futbol benim için bir yaşam. Küçük yaşlarda başladığım futbolu daha sonra profesyonel şekilde oynama şansı yakaladım ve çok güzel günler yaşadım. Buraya bugün gelerek sizinle konuşmak istedim, ama bana yapılan bu iftiraları hak etmedim. Şunu belirtmek isterim ki, bu basit oyun olan, herkesi birbirine bağlayan futbol evrenseldir. Futbol bir partidir ve insanları birleştirir. Futbol, FIFA veya UEFA’ya ait değildir, evrenseldir.

Avrupa’da yılın futbolcusu ödülü bizim için değerli. Bu organizasyonu ESM ile beraber gerçekleştirmek önemi artırıyor. Çünkü ESM, Avrupa çapındaki gazetecileri temsil ediyor.

Bence günümüz futbolunda en iyi oyuncular tabii ki Lionel Messi ve Cristiano Ronaldo.

Oyuncuların 30 yıl evvelsinden daha hızlı olduğundan emin değilim. Ancak futbolcular kesinlikle geçmişe göre fiziksel açıdan daha güçlü.michel-platini-resimli-sozleri

Yıllar önce UEFA’nın Respect (saygı) kampanyasını başlattım. Bu kelime benim için çok şey anlam ifade ediyor ve bu nedenle bu tür laf atmalara cevap vermek ve gereksiz tartışmalara girmek istemiyorum. UEFA’nın her projesi ile ilgili herkes istediği her şeyi düşünebilir. Bunda bir problem görmüyorum ve herkesin fikrine saygı duyuyorum. Medyada yansıtılanın aksine çok iyi ilişki içinde olduğum Sayın Blatter de buna dâhil. Bazen fikir ayrılıklarımız olabiliyor. Benim için en önemli olan şey, futbolun tüm dünyada gelişmesi ve iyi durumda olması.

2/5 (6)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺