Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması-Muzaffer Metintaş

Mesothelioma Nedir Ne Demektir, Mezotelyoma İle İlgili Yayınlanmış Kitaplar Nelerdir, Muzaffer Metintaş’ın Tıp Kitapları, Muzaffer Metintaş’ın Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması Kitabını Hakkında.

Mesothelioma yani Mezotelyoma, temel olarak halk arasında ak toprak, çorak toprak, gök toprak, çelpek, höllük veya ceren toprağı gibi isimlerle bilinen asbestin yol açtığı akciğer zarı ve karın zarı kanseridir.

Mezotelyoma ile ilgili Türkiye’de yayınlanan kitap sayısı yok denecek kadar az. Biraz araştırdığım zaman Muzaffer Metintaş’ın Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması kitabı olduğunu gördüm.

Bu yazımızda da Türkiye Mezotelyoma Çalışma Grubu Göğüs Hastalıkları Koordinatörü ve Türkiye Asbest Kontrolü Stratejik Planı Koordinatörü Profesör Doktor Muzaffer Metintaş’ın Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması kitabı hakkında bilgiler vereceğiz.

Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması-Muzaffer Metintaş’ın tıp kitabı Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması 2014 yılında Rotatıp Kitabevi tarafından yayımlanmıştır.

Muzaffer Metintaş’ın Mezotelyoma ve Türkiye’de Asbest/Erionite Teması kitabından alıntılar:Mezotelyoma Muzaffer Metintas

Akciğer zarı kanseri, yani plevra’nın kötü huylu tümörü olan mezotelyoma ile mezotelyoma’ya neden olan asbest ve erionite temasının nasıl olduğuna dair kolay anlaşılır, sorularınıza cevap olacak bilgiler içeren tanıtıcı kitap.

Tanıtıcı renkli resim ve şekillerle dolu 110 sayfa, renkli, kuşe kâğıt.

3.96/5 (24)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺