Mevsimsiz Sohbet-Muhammed Alparslan Budak

Mevsimsiz Sohbet Kitabının Yazarı Kimdir, Muhammed Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet Kitabının Konusu, Muhammed Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet Kitabından Sözler, Muhammed Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet Kitabı Kaç Sayfadır, Muhammed Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet Kitabı Hakkında.

Muhammed Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet kitabı Kaldırım Yayınları’ndan çıktı

Kaldırım Yayınları’ndan çıkan M. Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet kitabı 152 sayfadır.

Bir adamın yaşayamadıklarını yazılarında var etme çabası… Gerçek mi yoksa hayal mi belli olmayan, kimi yerde hızlıca akıp giden, diğer bir yandan da olacakları içinde barındıran bir gidişten ötürü durdurulmak istenen, istenmeyen bir son için bir çırpıda bitirmek istenen bir çıkmaz. Karakterin içinde taşıdığı aidiyetsizliği yanlış yerde araması ve aidiyetsizliğinin çözümünü bir kişide bulma çabası, buydu kafasını sıkıntıdan kaldırmaya engel. Tüm yazılar ona gecenin bir armağanı, düşü, düşüncesi. Her zamankinden olsun, üstüne biraz da gece ekleyin.

Gün kavramı içinde ihtiva ettiği zaman uzunluğunu yitirdi. Yalnızlığı iliklerinde hissetmek delirmek için yeterli bir sebep. Kaybetmekten korkmak için bir şeylere sahip olmak gerekir. Aidiyetsizlikle nasıl başa çıkılır? Gerçekliğimizi hayallerimizin belirlediği ölçüde yaşıyoruz demektir diğer türlüsü bir tür kabullenişten/ boyun eğişten ibarettir, yaşamaktan ziyade… Gidememişlik ve kalamamışlık, ârafın en çıplak haline dönüşünce yaşantın hatayı aramaya nerden başlayacağını seçme vakti gelmiş demektir…

Yazarın Biyografisi:

Muhammed Alparslan Budak 1994 yılında Tokat’ta doğdu. 2013 yılında Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimine Kadir Has Üniversitesi hukuk fakültesinde devam etmektedir. 2012 yılında yazmaya başladığı ilk eseri 2014 yılında ‘Mevsimsiz Sohbet’ adıyla yayınlandı. Uçarı, Seyyar Edebiyat, Alaca ve Elmacık Kemiği adlı edebiyat dergilerinde yazmaya devam etmektedir.

Kitabın İçeriği:

Muhammed Alparslan Budak tarafından kaleme alınan Mevsimsiz Sohbet, yazarın yayınlanan ilk kitabı olmakla beraber üçlemenin de ilk kitabıdır. Eserde baskın konu olarak kişi aidiyetsizliğine yer verilmiştir. Daha çok varoluşçuluk üzerine yoğunlaşmış bir kitap olmasına karşın, okurunu sıkmayan ve romanın eşsiz tadını okurlarına veren bir kitaptır.

Kitabın Künyesi
Kitabın Adı: Mevsimsiz Sohbet
Yazar: Muhammed Alparslan Budak
Sayfa: 152
Yayın Tarihi: Şubat 2015
Yayınlayan: Kaldırım Yayınları
Basım Yeri: İstanbul

M. Alparslan Budak’ın Mevsimsiz Sohbet kitabından alıntılar:

Yazarken her şey bir kez daha gözümün önünde canlanıyor. Yaşarken fark edemediğim, önemsiz sandığım ayrıntıların sessiz dili deşifre oluyor. Aslında sayısı önemsiz birbirine çok benzeyen ama asla aynı olmayan ve hatırlanmak istemeyen zihnin bir tarafına itilmiş o aptal düş yığınları da hatırlanabiliyor çoğu zaman.

Bazen de yapılan onca gereksiz hatalara saplanmış geçmişi anlatmaktan başka bir şeye yaramayan sözcükleri yeniden düşünmekle geçiyor vakit, ilişkilerini kuruyorsun yeniden, Mevsimsiz Sohbet Muhammed Alparslan Budakzihni buna zorluyorsun yarım kalan çatlakları kapatmak için. Hatırlanan yerler başka yaşanmışlıklarla karıştırılıp telafi edildikten sonra o boşluklarda yerini alıyor, az hatırlananlar bazen en iyi anı görünümüne sahip olabiliyor.

Böylece her şey yeniden yaşanıyor bilinçte, yaşanmayanlar bile yaşanmışçasına karışıp gidiyor çoğu zaman. Yanlış hatırlananlar ya da yaşanılan olumsuzlukları aklın istediği şekilde baştan kurgulayıp bunu geçmişe yapıştırmaktı bazen. Güzel değil mi? Ya da çok acı?

3.4/5 (20)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.