Metropol Rüyaları-Beytullah Ergin Borobey

Metropol Rüyaları Kitabının Yazarı Kimdir, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabını Oku, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabının Konusu, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabından Sözler, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabından Alıntılar, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabının Özeti, Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları Kitabı Hakkında.

Beytullah Ergin Borobey’in 2014 yılında Yason Yayıncılık tarafından yayımlanan Metropol Rüyaları kitabı 390 sayfadan oluşmaktadır.

Bir zamanlar çok kaybettikleri için artık kaybedecek hiçbir şeyi olmayanların ve çok sevdikleri için artık hiçbir şeyi sevmeyeceklerin hikâyesidir… “İstanbul… Resmi kayıtlara göre on beş milyon, bana sorarsanız yirmi milyonluk bir metropol. Bütün ihtişamına rağmen, barındırdığı suça yatkın insan dokusu nedeniyle, giderek yaşanmaz hale gelen ve bir insan çöplüğüne dönüşerek manevi merkeziyetçiliğini kısmen yitiren, sükûnetini ve güzelliğini geçmişe bırakmış, en önemlisi efendimiz (SAV)’in Hadisi ile şereflenmiş bir “sonsuzmai”. Kalabalığından, çilesinden, trafiğinden ne kadar şikâyet edilse de nihayetinde en içli anları içinde barındırarak zorla insanları kendine bağlayan bir şehr-i muazzama. Bütün bunların yanında nice sevdaları, ayrılıkları, hayalleri, umutları, bünyesinde barındıran, kimilerine göre “para” kimilerine göre “aşk” şehri; en güzel mevsimi ise Eylül.

Fatih’in bile bir “hayal” ile feth ettiği bu matuh şehirde yaşayan milyonlarca insan var ve bu aynı zamanda milyonlarca rüya demek! İşte bu roman, tarihin gözleri önünde zamanın gergef gibi işlediği bu şehrin, geçmişten geleceğe uzanan, görülmüş ve görülecek rüyalarına açılan bir kapısıdır. Umuyorum ki okuyan herkes rüyalarının bir parçasına bu satırlar arasında rastlar ve ömrü boyunca hep minnettar kalacağı bir öyküye sahip olabilir… Hiçbir rüya bu kadar gerçek yaşanmadı. Ve aşk; hiç bu kadar gerçek anlatılmadı… Toplam on iki (12) rüya ve bir (1) uyanış bölümünden oluşan bu “kriptolu” yapıt, reel ve mistik bir anlatımla kaleme alınmış olup ağırlığı İstanbul metropolü olmak üzere, farklı zamanlarda farklı yerlerde yaşanmış ve kayıplarla geçen nice ömürleri konu almaktadır. İstanbul, Bursa, Selanik, Paris, Barcelona ve Sydney metropolleri başta olmak üzere ardından Mersin, Tahran, St. Petersburg, Girne şehirleri olay ve örgülerin ana hatlarını oluşturmaktadır. Her rüyanın kendine özgü bir havası olmakla beraber bütün rüyalar birbiri ile bağlantılıdır. Salacak Büyücüsü Marwell, dilsiz Maria, Hristiyan Göçmen Bayro Markaryan, Shayma, Janti, Belka, Sonsuzmai Yolu, Gergoryan Çeşmesi, Polente Feneri, Bekleyenler Limanı, Beyoğlu, Tarlabaşı, Üsküdar, Balat, Fatih, Saraçhane, Çarşamba, Kariye, Altınboynuz, Eyüp, Zeyrek, Patrikhane Sokakları, aşk, ihanet, intikam, güven, inanç ve daha pek çok sürprizi ile rüya Roman’ı okurken kendinizi bambaşka bir düş dünyasında bulacaksınız.

Beytullah Ergin Borobey’in Metropol Rüyaları kitabından en güzel sözler; alıntılar:

Bazen insanları hatalarıyla yüzleşmeleri için kendi seçimleriyle baş başa bırakmak gerekir! Sonunda hayat; daima en iyi öğreticidir.

Ama zaten insan ancak kaybedeceği bir şeye sahip olunca yaşar. Ve doğrusu, aşk da ancak kaybedeceğin bir şey varsa aşktır.

Hüzünler bulutlar gibi değil, öyle hemen geçip gitmiyor içimdeki gökyüzünden.Metropol Ruyalari Beytullah Ergin Borobey

Ben her sabah yeniden; seni sevmek için uyanacağım.

Bir günlük ömre sabır gösteren kelebek gibi; eğer dilersem deneyişimin bitiminde, yeniden doğmuş sayabilirsen kendini ve hiç olmamışın kayboluşu sayabilirsen beni. Sadece tek bir günde, ister enlem, ister boylam; yay beni.

Aşk dedikleri; birlikte iken değil, ayrıldıktan sonra yaşanır.

Beni öyle sev ki; Yaşamak için başka nedene ihtiyacım olmasın.

Eskiden yuva denildiğinde akla bir ev, bir sofra geliyordu. Artık tv, bilgisayar ve telefon ekranından başka yuvamız yok. Bu ürpertici geliyor insana.

Ne yürünen yollar, ne yapılan yolculuklar, ne çekilen fotoğraflar, ne de izlenen filmler; hiçbiri şarkılar kadar anı biriktirmez.Metropol Ruyalari resimli kitap sozleri alintilar

Günahlar karanlıktır ışığa göre. Belki anımsar bir mum yakarsın geçmişe.

İçine şarkı bulaşmış anılar asla unutulmaz.

Hayatımın sonuna kadar sürsün istediğim bir hikaye var; Sen.

Bir anlık cenneti yakaladığım, içimdeki mavi sevdalardan kalma; İstanbul’a dair.

3.14/5 (14)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺