Mesela-İskender Pala

Bir İskender Pala Kitabı; Mesela

Yazar İskender Pala’nın kaleminden çıkan Mesela kitabı Kapı Yayınları etiketi ile kitapseverlerle buluştu.

Kapı Yayınları’ndan çıkan İskender Pala’nın Mesela kitabı 2016 yılının Nisan ayında raflarda yerini aldı.

Kapı Yayınları aracılığı ile çıkan İskender Pala’nın Mesela kitabının sayfa sayısı 216 sayfadır.

İskender Pala’nın Mesela kitabından alıntılar:

Geleneğin hikmetiyle günümüzün gerçeği “Mesela”da buluşuyor.

Doğu kültürü sosyal hayatı hikâyelerle harmanlamayı, kuşaktan kuşağa aktarırken büyük veya küçük hikâyeler üzerinden ilerlemeyi sever. Bazen kulağımızdan kısa bir hikâye girer, zihnimize veya kalbimize yerleşir, benliğimiz ile özdeşlik kurarak bize bir ders verir. Modern zamanlar maalesef bu devamlılığı bozdu ve bizi o tür medeniyet taşıyıcı hikâyeciklerden, mesellerden mahrum bıraktı.

Bu coğrafyanın ve medeniyetin bağrında özenerek ve göz nuru ile üretilen iğne oyaları maalesef ucuz pahaya feda edildi. Ve şimdi bazısını restore veya tamir etmeye, kimisinin imitasyonunu yapmaya, kimisini de inşa ve ibda usulüyle yeniden üretmeye mecburuz.Mesela iskender Pala

Bu mecburiyete dikkat çeken İskender Pala, ‘’Mesela’’ diye okumaya başlayacağımız doksan dokuz hikâye sunuyor bize. Her bir hikâye ‘’mutlaka’’larımız ile ‘’keşke’’lerimiz üzerine yeni bir bakış açısı getiriyor. Bazen bizi eski zamanlara götürüyor, bazen güncel sorunlara farklı bir gözle bakmamızı sağlıyor, en çok da çevremizi ve kendimizi tekrar tanımamıza kapı aralıyor. Usta kalemiyle geleneğin hikmetlerini ve günümüzün tecrübelerini güncel bir üslupta buluşturan Pala, okuyucularına eğlenceli ve yararlı bir okuma serüveni vadediyor.

3.5/5 (2)

Sizlere Daha İyi Hizmet Vermek İçin Lütfen Oylama Yapınız.

0 1 2 3 4 5

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Yorumlarınızı Bekliyoruz. ☺